Europa League

Barcelona, remiza in superioritate numerica la Frankfurt

Echipele Eintracht Frankfurt si FC Barcelona au remizat, scor 1-1, intr-un meci disputat, joi seara, in mansa tur a sferturilor de finala din Europa League.

Gazdele de la Eintracht Frankfurt au deschis scorul la trei minute dupa pauza prin Kauff.

Aceasta dupa ce in finalul primei reprize arbitrul acordase penalty pentru echipa din Frankfurt, decizie asupra careia a revenit dupa interventia VAR si revederea reluarilor oficiale.

Ferran Torres a adus egalarea pentru Barcelona, in minutul 66, cu un sut din interiorul careului la capatul unei faze colective din arsenalul tiki-taka.

Eintracht Frankfurt a ramas in inferioritate numerica din minutul 78, cand Tuta a primit al doilea galben si a luat drumul vestiarelor mai devreme.

Barcelona n-a reusit sa profite de jucatorul in plus pe teren si partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

A fost doar unul dintre cele trei rezultate de 1-1 inregistrate in mansa tur a sferturilor Europa League, dupa Leipzig – Atalanta si West Ham – Lyon.

Singura victorie a fost obtinuta de Braga in meciul cu Rangers, scor 1-0.

Meciurile retur sunt programate peste o saptamana.