EURO 2020

Selectionerul Maltei: ”Sunt foarte dezamagit”

Malta a venit in Romania sa nu plece cu mana goala si la final antrenorul insularilor s-a declarat dezamagit de infrangerea la limita cu Romania.

”Sunt foarte dezamagit, meritam egalul”, a spus Ray Farrugia la conferinta de presa dupa meciul de la Ploiesti.

”Am vazut suporterii romani care ne-au aplaudat la finalul si cred ca este fantastic, sa joci in deplasare cu o echipa precum Romania. Jucatorii mei au evoluat la cel mai inalt nivel pana la final”, a mai spus selectionerul Maltei.

Jurnalistii din Malta au vorbit in general in cheia unei performante reusite de echipa lor in fata Romaniei.

Si intr-adevar, sa pierzi la un gol diferenta si sa domini Romania minute bune pe finalul meciului reprezinta o realizare pentru o nationala liliputana precum Malta.

Romania a invins Malta la limita, cu 1-0, prin golul lui George Puscas din minutul 46.

Romania ajunge la 10 puncte dupa sase meciuri in grupa de calificare la EURO 2020.