1
Macedonia de Nord
Aliovski 57'

Asa am trait Ucraina - Macedonia de Nord 2-1. Al doilea meci pe Arena Nationala

De la ora 16:00 am transmis, joi, live text in aceasta pagina, meciul Ucraina - Macedonia de Nord, meci disputat la Bucuresti, pe Arena Nationala, in cadrul Grupei C la EURO 2020.

17:51

90'

Trajkovski suteaza pe langa poarta.

84'

RATARE!

Malinovskyi rateaza de la 11 metri. Portarul macedonean Dimitrievski se opune golului cu o parada de zile mari.

83'

Arbitrul argentinian opreste meciul pentru o faza de penalty. Merge la margine sa vada reluarea si acorda penalty pentru Ucraina.

75'

Sansa uriasa ratata de Tsygankov. Singur in careu acesta trimite pe langa poarta.

69'

Bardi suteaza in forta peste poarta. Shevchenko simte pericolul si face doua modificari. Iese Yarmolenko, unul dintre varfurile Ucrainei.

68'

Buschan respinge in corner sutul lui Trajkovski din afara careului. Macedonia de Nord tot mai periculoasa.

66'

Malinovskyi trimite pe poarta si Dimitrievski retine mingea dupa mai multe incercari.

57'

Gol Aliovski!

Portarul Buschan respinge sutul lui Aliovski de la 11 metri, mingea revine jucatorului macedonean care inscrie din a doua incercare.

54'

Macedonia de Nord are o bara la sutul lui Trajkovski, jucator intrat la pauza. Pandev e faultat si se acorda penalty pentru formatia din Balcani.

52'

Zabarnyi reia cu capul si acelasi Dimitrievski se opune golului.

51'

Interventie salvatoare a portarului Dimitrievski la sutul lui Malinovskyi dintr-o lovitura libera.

47'

Portarul ucrainean Buschan intervine la sutul lui Ademi. Corner pentru Macedonia de Nord.

46'

Incepe repriza secunda cu Ucraina in atac.

16:58
16:46

Pauza in meciul gazduit de Arena Nationala.

40'

Velkovski aproape de un autogol. Intervine decisiv Dimitrievski. Ucraina periculoasa la aproape fiecare faza de atac.

38'

Pandev finalizeaza spectaculos cu un lob peste portar, dar a fost offside semnalizat de la margine.

35'

Gol Yaremchuk!

Ucraina isi dubleaza avantajul prin Yaremchuk. Demarcare la limita offside-ului si de aceasta data varful ucrainean nu mai rateaza singur cu portarul.

31'

30'

Gol Yarmolenko!

Ucraina deschide scorul prin Yarmolenko dupa o centrare din corner. Al doilea gol marcat de acesta la EURO 2020.

28'

Dimitrievski blocheaza sutul lui Yarmolenko. Inca o sansa pentru Ucraina.

22'

Patrundere a lui Yarmolenko. Sut blocat de Velkovski.

15'

Macedonia de Nord apare in careul advers prin Nikolov. Sut ratat care iese in out de margine.

13'

Offside la Yaremchuk.

11'

Yaremchuk scapa singur spre poarta, dar alege pasa in lateral in locul unui sut. Corner pentru Ucraina.

10'

Ucraina domina inceputul meciului de la Bucuresti. Deja trei suturi spre poarta Macedoniei de Nord.

8'

Yarmolenko aproape de gol dupa o centrare din corner. Mingea se duce pe langa poarta macedoneana.

1'

A inceput meciul gazduit de Arena Nationala.

15:48

UCRAINA: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Zinchenko, Sydorchuk, Malinovskyi; Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov.

MACEDONIA DE NORD: Dimitrievski; Ristovski, Musliu, Velkovski, Alioski; Nikolov, Ademi, Bardhi; Elmas, Pandev, Spirovski.

13:24

Avancronica

Ucraina si Macedonia de Nord s-au mai intalnit de doua ori la nivel oficial pana acum. Ambele dispute au fost castigate de ucrainenei in preliminariile pentru EURO 2016, 1-0 pe teren propriu si 2-0 in deplasare.

Ultimele patru meciuri directe intre cele doua echipe au produs un total de doar patru goluri, trei pentru Ucraina si unul pentru Macedonia de Nord.

Ucraina a pierdut ultimele sase meciuri la Campionatul European, egaland la acest capitol negativ recordul Iugoslaviei de partide pierdute.

Toate cele patru goluri marcate de Ucraina in istoria participarilor la EURO au fost reusite in a doua repriza.

Macedonia de Nord ar fi a doua tara dupa Albania care ar pierde primele doua meciuri din istorie la un Campionat European.