2
Tara Galilor
Roberts 90' Ramsey 41'

Asa am trait Turcia - Tara Galilor 0-2

Turcia si Tara Galilor s-au infruntat la Baku intr-un meci din Grupa A la EURO 2020. Partida e live text in aceasta pagina dupa ora 19:00.

20:54

90'

Gol Roberts!

Tara Galilor da lovitura in prelungiri prin Roberts.

90'

Cakir intervine la sutul lui Bale din unghi.

90'

Cedeaza nervii in careul galez. Arbitrul portughez acorda trei cartonase galbene.

87'

Ward intervine decisiv si mentine Tara Galilor la conducere. Ocazie pentru Turcia dupa un corner. Demiral a reluat periculos cu capul.

79'

Reluare cu capul Bale. Minge retinuta de Cakir.

63'

Ayhan reia cu capul in bratele portarului Ward dupa un corner.

61'

RATARE!

Bale rateaza lovitura de la 11 metri. Sut mult peste poarta.

60'

Bale obtine lovitura de la 11 metri la interventia lui Celik. O interventie la limita careului.

58'

Ramsey aproape de dubla. Blocheaza portarul Cakir. Turcia iese pe contraatac prin Burak Yilmaz. Sut din alergare pe langa poarta.

55'

Burak Yilmaz rateaza incredibil dintr-o pozitie favorabila singur la 7-8 metri.

46'

Doua modificari la turci, cu Demirel si Yazici in teren.

46'

S-a reluat meciul de la Baku.

19:46

Tara Galilor intra in avantaj la cabine, scor 1-0.

41'

Gol Ramsey!

Tara Galilor deschide scorul. Bale centreaza cu stangul peste apararea Turciei si Ramsey inscrie dupa o preluare pe piept. Sah mat apararea Turciei.

41'

Turcia a pierdut doar doua din ultimele 21 de meciuri internationale (9 victorii/9 egaluri)

40'
37'

Burak Yilmaz reia cu capul peste poarta dupa o centrare din dreapta.

29'

Sansa importanta pentru Turcia dupa un corner. Morrell respinge din fata portii.

23'

A doua sansa mare ratate de Tara Galilor prin Ramsey. Lasat singur cu portarul de pasa lui Bale, Ramsey suteaza mult peste poarta.