2
0
Austria

Asa am trait Olanda - Austria 2-0

Ziua de joi s-a incheiat la EURO 2020 cu un super meci intre Olanda si Austria, partida programata la Amsterdam in Grupa C.

23:53

Final de partida. Olanda se califica in optimi, Macedonia de Nord este eliminata oficial de la EURO 2020 inaintea etapei finale.

81'

Alaba trimite pe langa poarta. A fost primul sut al Austriei spre poarta in acest meci.

67'

Gol Dumfries!

Olanda isi dubleaza avantajul la capatul unui contraatac ca la carte. Dumfries face 2-0 cu latul din sase metri.

62'

Weghorst suteaza peste poarta din interiorul careului.

54'

Olanda aproape de golului doi dupa un corner. De Vrij si apoi De Ligt rateaza din sase metri.

52'

Primul corner al meciului apartine Austriei. Centrare a lui Alaba in bratele portarului olandez.

46'

22:48

Olanda in avantaj la cabine, 1-0.

41'

Blocheaza austriecii sutul lui Wijnaldum. Austria in corzi pe finalul acestei reprize.

40'

Ratarea turneului ii apartine lui Depay. Pasa primita in fata portii de la Weghorst si un sut mult peste poarta.

35'

Hinteregger suteaza peste poarta olandeza.

23'

Sut putin pe langa poarta trimis de catre Depay. O faza pornita din flanc.

14'

Marten de Roon primeste cartonasul galben pentru fault la Gregoritsch.

11'

10'

Gol Depay!

Olanda deschide scorul din lovitura de la 11 metri. Executie sigura din partea lui Depay.

8'

Arbitrul vine la margine si se convinge ca e penalty fara discutie la talpa pusa de Alaba.