1
Spania
Morata 81'

Asa am trait Italia - Spania, prima semifinala la EURO 2020

Marti seara, de la ora 22:00, am transmis live text in aceasta pagina prima semifinala de la EURO 2020, meciul Italia - Spania.

00:41

Italia merge in finala dupa 4-2 la loviturile de departajare. Morata a tinut Spania in viata in aceasta semifinala, tot Morata a ingropat nationala iberica.

Penalty
P

Jorginho trimite Italia in finala EURO 2020! Super executie pe jos din partea mijlocasului italian,
Italia - Spania 4-2

P

Morata rateaza si Italia e la o lovitura de calificare. A aparat Donnarumma!
Italia - Spania 3-2

P

Bernardeschi suteaza aproape de vinclu.

P

Thiago Alcantara aduce egalarea cu o executie eleganta pe jos.

P

Locatelli executa prima lovitura si este anticipat de Unai Simon. Parada a portarului spaniol.

P

Se va executa la peluza suporterilor italieni.

Pauza 4
00:29

Dupa 120 de minute tabela ramane in echilibru. Prima finalista la EURO 2020 va fi decisa in urma loviturilor de departajare.

Prelungiri 2
115'

Pau Torres, ultimul intrat la spanioli, pune un picior salvator la o pasa care il cauta pe Berardi. Acesta ar fi scapat singur cu portarul.

110'

Berardi rateaza cea mai clara ocazie a Italiei in prelungiri. Patrundere in careu si un sut in blocaj.

Pauza 3
00:11

Pauza intre cele doua reprize de prelungiri.

Prelungiri 1
98'

Ocazie pentru Spania dupa o faza fixa. Donnarumma a respins cu dificultate in lateral.

Pauza 2
23:50

Finalul celor 90 de minute. Vom avea prelungiri.

81'

Gol Morata!

Spania egaleaza prin Alvaro Morata dupa o faza rapida de atac in axul central.

80'

Berardi aproape de 2-0. Apara Unai Simon sutul din 16 metri.

76'

Bonucci il blocheaza pe Morata. Corner pentru Spania.

68'

Unai Simon respinge sutul lui Berardi.

66'

Olmo suteaza pe langa poarta.

65'

Oyarzabal rateaza de putin egalarea din centrarea lui Koke.

61'

Gol Chiesa!

Italia deschide scorul prin Chiesa. Executie in plasa laterala dupa o faza pornita de la portarul Donnarumma.

53'

Replica Italia prin Chiesa. Sut pe centrul portii.

52'

Ocazie a Spaniei la sutul lui Busquets.

51'

Sergio Busquets avertizat pentru un fault in atac la Immobile.

48'

Italia are primul corner al reprizei.

46'

Start de repriza secunda.

22:47

Pauza pe Wembley. O prima repriza dominata de Spania. Un singur sut pe poarta a avut Italia in finalul reprizei.

45'

Emerson patrunde in careul spaniol si trimite in transversala.

40'

Unai Simon iese la marginea careului si respinge cu capul din fata lui Immobile.

39'

Oyarzabal suteaza peste poarta din marginea careului din pasa lui Pedri.

34'

Minge in careu pentru Insigne. Intervine Azpilicueta si protejeaza mingea in fata mijlocasului italian.

32'

Olmo suteaza din afara careului peste poarta Italiei.

28'

Minge lunga pentru Immobile. Iese Unai Simon si retine din fata atacantului italian. Fara sut pe poarta Italia pana acum.