1
Anglia
Shaw 2'

Asa am trait Italia - Anglia in finala EURO 2020

Duminica seara de la 22:00 am transmis live text in aceasta pagina finala EURO 2020: Italia - Anglia.

Penalty
P

Saka rateaza! Apara Donnarumma si ITALIA este CAMPIOANA EUROPEANA.
Italia - Anglia 3-2

P

Jorginho rateaza si Pickford tine Anglia in viata.

P

Sancho rateaza si el. Minge aparata de Donnarumma!
​Italia - Anglia 3-2

P

Bernardeschi executa pe centrul portii.

P

Rashford rateaza dupa o suita de fente. Mingea s-a dus in bara.
Italia - Anglia 2-2

P

Bonucci inscrie cu sansa.

P

Maguire aduce Anglia in avantaj cu un sut aproape de vinclu.
Italia - Anglia 1-2

P

Belotti rateaza! Pickford apara si trimite fanii englez in extaz.
Italia - Anglia 1-1

P

Kane marcheaza si el cu o executie perfecta. Donnarumma ghicise coltul.
​Italia - Anglia 1-1

P

Berardi transforma cu stangul.
Italia - Anglia 1-0

P

Italia a castiga tragerea la sorti si a ales sa deschida seria de lovituri. Se va executa la poarta suporterilor englezi.

Pauza 4
00:40

Egalitatea se mentine dupa 120 de minute. Urmeaza lovituri de departajare.

Prelungiri 2
120'

Centrare a lui Berardi pentru nimeni. Loviturile de departajare sunt aproape.

106'
106'

Bernardeschi suteaza in forta dintr-o lovitura libera. Pickford scapa mingea in fata, dar Jorginho ajunge cu intarziere.

106'

Se reia jocul. Ultimele 15 minute la acest EURO 2020.

Pauza 3
00:19

Ramane 1-1 dupa prima repriza de prelungiri.

Prelungiri 1
97'

Philips preia pe piapt si trimite in forta pe langa poarta.

96'

Chiellini intervine decisiv in fata lui Sterling.

91'

Incep prelungirile. Anglia a avut lovitura de start.

Pauza 2
23:57

Italia si Anglia sunt la egalitate dupa 90 de minute. Finala EURO 2020 intra in prelungiri.

90'

Sase minute suplimentare pentru cele 90 regulamentare.

88'
84'

Shaw trimite mult peste poarta. Anglia a echilibrat disputa dupa minutele de dominare ale Italiei.

74'

Anglia e incapabila sa reactioneze pana acum dupa primirea golului. Italia domina jocul.

72'

71'

Lansa lunga pentru Berardi. Acesta ramane singur cu Pickford si reia peste poarta.

68'

68'

Gol Bonucci!

Italia egaleaza prin capitanul Bonucci dupa o faza de la coltul terenului.

63'

Donnarumma respinge peste poarta capul lui Stones dupa un corner.

62'

Chiesa ia o faza pe cont propriu si trimite pe poarta din interiorul careului. Interventie decisiva din partea lui Pickford.

57'

Pickford se opune golului la sutul lui Insigne. Italia preseaza tot mai puternic.

57'

56'

Maguire reia cu capul peste poarta italiana.

53'

Faza luata pe cont propriu de Insigne si un sut trimis mult pe langa poarta.

51'

Insigne suteaza peste poarta. Italia iroseste o buna sansa de a egala.

50'

Insigne obtine lovitura libera in 20 de metri de poarta engleza la un duel cu Sterling.

47'

Sterling patrunde in careu si cade cersind practic un penalty. Kuipers lasa jocul sa continue.

46'

Incepe repriza a doua fara modificari in vreuna dintre echipe.

22:50

Anglia intra in avantaj la cabine dupa golul marcat de Shaw in minutul 2. Este cel mai rapid gol marcat in istorie intr-o finala a Campionatului European.

45'

Bonucci suteaza de la distanta mult peste poarta.

45'

Patru minute suplimentare pentru prima repriza.

40'

35'

Prima sansa de gol a Italiei la sutul lui Chiesa dupa o actiune personala.

28'

In criza de inspiratie Insigne suteaza slab pe langa poarta de la distanta.

24'

Italia iese pe contraatac prin Insigne. Acesta trimite previzibil pentru Immobile.

23'
22'

Probleme pentru Jorginho. Acesta acuza o accidentare la genunchi.

17'

Emerson semnalizat in offside. Italia tine mai mult de minge.

14'

Mount obtine cornerul in fata lui Jorginho.

13'

Donnarumma ofera siguranta la o centrare din corner.

10'

Acelasi Chiellini intervine la centrarea lui Trippier. Italia ezitanta in aparare pana acum.

9'

Chiellini il blocheaza pe Sterling cu pretul unui fault.

8'

Insigne suteaza peste poarta lui Pickford.

7'

Chiesa obtine lovitura libera in preajma careului Angliei.

6'

Constructia italienilor ingreunata de pressing-ul agresiv al englezilor.

2'

Gol Shaw!

Anglia deschide scorul prin Shaw. Sut la coltul scurt din centrarea lui Trippier.