3
3
Elvetia
Gavranovic 90' Seferovic 82' 15'

Asa am trait Franta - Elvetia 3-3. Primul meci de la EURO 2020 care a ajuns la 11 metri

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Franta - Elvetia din optimile de finala la EURO 2020. Partida s-a disputat pe Arena Nationala din Bucuresti.

00:46

Elvetia se califica in sferturile de finala si va intalni Spania.

Penalty
P

Mbappe RATEAZA si Franta este eliminata de Elvetia.

P

Vargas inscrie cu mare sansa. Lloris a atins mingea!
Franta - Elvetia 3-4

P

Thuram marcheaza cu ceva emotii. Sommer intuise coltul.
Franta - Elvetia 3-3

P

Akanji trage pe jos. Lloris nici nu s-a mai aruncat.
Franta - Elvetia 2-3

P

Giroud inscrie fara emotii. Sommer plecase in cealalta parte.
Franta - Elvetia 2-2

P

Schar, ultimul jucator intrat pe teren la elvetieni, inscrie cu fenta.
Franta - Elvetia 1-2

P

Pogba trimite aproape de vinclu.
Franta - Elvetia 1-1

P

Gavranovic deschide balul cu un sut in forta. Nicio sansa pentru Lloris.
Franta - Elvetia 0-1

P

Loviturile se vor executa la peluza suporterilor elvetieni.

Pauza 4
00:32

Primul meci decis la 11 metri este cel de la Bucuresti.

Prelungiri 2
120'

Xhaka trimite peste poarta si a fost ultima faza a meciului. Vom avea lovituri de departajare.

120'

Lovitura libera pentru Elvetia din preajma careului francez.

119'

Kimpembe centreaza in careu pentru Giroud. Lovitura de cap si Sommer intervine acrobatic.

114'

Giroud trimite in Mbappe la o faza creata de Pogba. Pasa cu exteriorul in stanga pentru Thuram.

112'

Abia intrat in teren, Thuram obtine lovitura de la colt.

111'

Thuram in locul lui Coman.

110'

Minge in careu pentru Mbappe. Nu doar ca rateaza inca o data, dar se si accidenteaza.

109'

Coman intoarce mingea pentru Mbappe. Sut slab pe langa poarta. Meci extrem de slab pentru decarul Frantei.

109'

Giroud faulteaza in atac la centrarea lui Pavard din dreapta.

108'

Akanji il secera pe Pogba in propria jumatate.

106'

A inceput ultima repriza de prelungiri. Ultimele 15 minute de joc efectiv.

Pauza 3
00:15
00:14

Se termina prima repriza de prelungiri. In continuare egalitate pe tabela.

Prelungiri 1
103'

Mehmedi suteaza pe langa poarta franceza.

102'

Intreg stadionul scandeaza "Rooomania, Rooomania". Un moment fabulos al fanilor nostri prezenti pe Arena Nationala.

101'

Atac rapid al francezilor cu minge in dreapta la Sissoko. Sut trimis mult peste poarta.

97'

Mbabu urca periculos in careul francez si centreaza in forta. Resping francezii si ies la contraatac prin Coman. Sut in plasa laterala.

94'

Pavard aproape de gol cu o reluare din interiorul careului. Sommer a respins peste bara.

93'

Probleme pentru Benzema. Acesta iese la margine si va intra Giroud.

93'

Centrare pe coltul scurt si Mehmedi reia pe poarta. Lloris e atent si retine.

92'

Gavranovic obtine lovitura de la colt.

91'

Pavard incaseaza cartonasul galben si va lipsi in sferturi, daca Franta se califica.

91'

Au inceput prelungirile pe Arena Nationala.

Pauza 2
23:54
23:52

Fotbalul refuza sa plece de la Bucuresti. Meciul Franta - Elvetia intra in prelungiri.

90'

Coman trimite in bara! Franta rateaza sansa golului victoriei in timpul regulamentar.

90'

Lansare lunga pentru Mehmedi, acesta rateaza preluarea. Ar fi ramas singur cu Lloris. Ce sansa pentru Elvetia!

90'

90'

Gol Gavranovic!

Elvetia egaleaza de la 1-3. A marcat Gavranovic cu un sut din afara careului pozitie centrala.

86'
85'

OFFSIDE

Gavranovic trimite in poarta pentru 3-3, dar fanionul e ridicat de la margine pentru o pozitie afara din joc.

82'

Gol Seferovic!

Mbabu centreaza perfect din flancul drept si Seferovic reia cu capul pentru 3-2. Elvetia revine in meci!

75'

Gol Pogba!

Super reusita a lui Paul Pogba. Sut de la peste 25 de metri aproape de vinclu.

60'

59'

Gol Benzema!

Acelasi Benzema loveste din nou. Lovitura de cap din doi metri la centrarea lui Griezmann.

57'

Franta egaleaza prin Benzema dupa o minge pierduta de elvetieni in propria jumatate. In loc de 2-0 pentru Elvetia mai devreme, se face acum 1-1 si francezii sunt pe val.

56'

Mbappe rateaza egalarea din pasa lui Pogba. Sut din interiorul careului si mingea ocoleste de putin poarta.

54'

Lloris apara sutul lui Rodriguez din lovitura de la 11 metri.

54'

PENALTY pentru Elvetia la patrunderea lui Zuber.

52'

Situatie de penalty pentru Elvetia. Arbitrul argentinian merge la margine pentru a revedea intrarea lui Pavard asupra lui Zuber.

47'

Embolo urca in careul Frantei si trimite in fata portii. Seferovic aproape de o reluare decisiva.

46'

Coman in locul lui Lenglet la francezi.

46'

22:49

Elvetia intra in avantaj la cabine.

45'

Benzema suteaza in blocaj, mingea ajunge la Rabiot care il loveste pe Embolo la nivelul capului. Jocul e oprit.

42'

Mbappe suteaza peste poarta. Arbitrul il invita pe acesta sa se ridice. A alunecat francezul.

42'

Akanji reia cu capul mult peste poarta.

31'

Shaqiri centreaza din lovitura libera si Embolo sterge mingea cu capul pe langa poarta.

28'

Rabiot incearca sutul de la distanta. Mingea trece putin alaturi.

22'

Rabiot centreaza in fata portii. Benzema rateaza intalnirea cu balonul din cauza lui Sommer, portarul elvetian impingand mingea cu varful degetelor.

20'

Pasa lunga pentru Mbappe. Acesta se afla in offside. Elvedi intervenise oricum in fata atacantului francez.

18'

Centrarea este pentru Pogba. Intervine Akanji si respinge in margine.

18'

S-a facut liniste pe Arena Nationala dupa golul Elvetiei.

17'

Griezmann obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

16'

15'

Centrare din stanga si Seferovic deschide scorul cu o lovitura de cap.

9'

Centrare a elvetienilor in fata portii. Lui Seferovic i-a trecut mingea prin fata.

8'

Corner si pentru elvetieni. Varane respinge centrarea lui Rodriguez.

7'

Corner obtinut de francezi la centrarea lui Mbappe. Faza fixa ramane fara rezultat.