5
Spania
Oyarzabal 104' Morata 101' Ferran 77' Azpilicueta 58' Sarabia 39'

Asa am trait Croatia - Spania 3-5

Luni seara de la ora 19:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Croatia - Spania, partida programata la Copenhaga in optimile de finala la EURO 2020.

21:50

Final de partida. Spania se califica in sferturile de finala.

Prelungiri 2

117'

Morata patrunde in careu si trage pe coltul scurt. Respinge Livakovic in corner.

106'

Budimir scapa singur in careu si trimite putin pe langa poarta.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
21:15

Se termina prima repriza de prelungiri.

Prelungiri 1

104'

Gol Oyarzabal!

Olmo centreaza din nou de pe flancul drept, Oyarzabal porneste de la limita si marcheaza golul de 5-3.

101'

Gol Morata!

Olmo centreaza din dreapta pentru Morata, acesta preia din fata lui Brekalo si inscrie cu stangul. Sut in forta pentru 4-3.

96'

Croatia e pe val si rateaza o mare ocazie prin Kramaric la patrunderea lui Orsic. Portarul spaniol a intervenit salvator.

92'

Orsic trimite putin peste poarta cu un sut din interiorul careului.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
20:55
20:54

Cunyet Cakir fluiera finalul meciului, dar finalul nu e aici. Urmeaza doua reprize de prelungiri.

90'

Gol Pasalic!

Croatia egaleaza in extremis in prelungiri prin Pasalic. Lovitura de cap din sase metri dupa o centrare din flancul stang.

90'

Kramaric suteaza pe langa poarta spaniola dupa o recuperare. Offside semnalizat de la margine.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

86'

Gol Orsic!

Croatia revine in meci prin reusita lui Orsic. Un gol validat de tehnologia liniei portii.

84'

Olmo patrunde in careu si incearca lobul peste Livakovic iesit in intampinare.

77'

Gol Ferran!

Spania loveste prin Ferran Torres dupa o pasa lunga din propria jumatate a terenului.

72'

Morata inscrie din apropiere, dar golul e anulat pentru offside.

67'

Unai Simon se opune golului la sutul lui Gvardiol.

58'

Gol Azpilicueta!

Spania preia conducerea prin Azpilicueta. Centrare din stanga si reluare cu capul din sase metri.

46'

S-a reluat meciul. Kramaric a intrat la croati pe postul de atacant central in locul lui Petkovic.

19:46

S-a incheiat prima repriza.

39'

Gol Sarabia!

Spania egaleaza prin Sarabia cu un sut din interiorul careului dupa o faza prelungita de atac.

25'

Sut trimis de Kovacic peste poarta spaniola.

22'

20'

Gol Unai Simon!

Incredibila gafa a portarului spaniol Unai Simon. La o minge inapoi trimisa de Pedri, portarul spaniol o comite inexplicabil. Mingea practic a trecut pe langa el si a intrat in poarta. Asa ceva nu se vede nici in campionatele de amatori.

16'

Koke rateaza deschiderea scorului cu latul de la 10-11 metri. Interventie cu piciorul din partea lui Livakovic.