1
Cehia
Schick 38'

Asa am trait Croatia - Cehia 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Croatia - Cehia din Grupa D a Campionatului European "EURO 2020".

20:53

89'

Minge in careul cehilor si un sut al lui Petković blocat in extremis. Corner pentru Croatia.

76'

Este randul cehilor sa rateze din interiorul careului. Hložek trimite mult peste poarta. Se joaca cu garda jos la finalizare ca intr-un meci de box.

73'

Vlasic rateaza din interiorul careului. Mingea trece putin pe langa poarta.

47'

Gol Perisic!

Croatia egaleaza prin Ivan Perisic dupa o faza rapida dezvoltata in flancul stang. Sut in forta la coltul lung.

46'

Lovitura libera pentru Croatia. Este o schema cu triunghi de pase si un sut al lui Kovacic peste poarta.

46'

A inceput repriza a doua.

19:50
19:49

Se termina prima repriza. Golul marcat de Schick din penalty face pana acum diferenta in favoarea Cehiei.

39'

Rebic scapa singur in careul cehilor si rateaza complet executia trimitand cu siretul pe langa poarta.

38'

Gol Schick!

Cehia deschide scorul din penalty prin Patrik Schick, primul jucator care marcheaza 3 goluri la acest EURO 2020.

35'

Arbitrul spaniol vine la margine sa vada faza si decide ca e lovitura de la 11 metri pentru Cehia. De asemenea, galben pentru Lovren.

32'

Lovren ii sparge nasul in saritura lui Schick la un duel aerian in careul Croatiei. Atacantul ceh este plin de sange si e nevoie de interventia medicala.