EURO 2020

Germania si-a turat la maxim motoarele inaintea EURO 2020

Echipa nationala a Germaniei a demolat Letonia, cu 7-1, intr-un amical disputat luni seara in pregatirea participarii la Campionatul European.

Cinci dintre golurile fostei campioane mondiale au fost marcate in prima repriza.

Meijers (19), Gundogan (21), Muller (27), Ozols (39 ag) si Gnabry (45) au punctat pentru un 5-0 la pauza.

Werner a facut 6-0 la cinci minute dupa pauza, pentru ca Sane sa inchida tabela, in minutul 76.

Golul de onoare al balticilor a fost marcat de Saveljevs cu un sfert de ora inaintea finalului partidei.

Meciul desfasurat pe ESPRIT Arena a marcat aparitia cu numarul 100 a lui Manuel Neuer in nationala Germaniei.

Neuer devine astfel primul portar din istoria nationalei Germaniei care atinge aceasta borna.