Echipa Nationala

Tineretul termina cantonamentul din Spania cu victorie

Nationala de tineret a Romaniei a invins Danemarca U20, cu 1-0, intr-un meci amical disputat, luni seara, la Marbella.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dragus, decarul tricolorilor reusind o executie spectaculosa din afara careului cu trei minute inaintea pauzei.

La 0-0 echipa Romaniei a ratat cea mai mare ocazie prin Nedelcu in minutul 27, sutul acestuia din afara careului fiind respins in corner de portarul danez.

Asa am trait Romania - Danemarca amical la tineret

In partea secunda tricolorii au solicitat in doua randuri lovitura de la 11 metri, dar centralul spaniol a lasat de fiecare data jocul sa continue.

Pentru Romania U21 a fost ultimul test inaintea participarii la Campionatul European din aceasta vara.

Romania pregatita de Mirel Radoi va intalni Croatia, Anglia si Franta intr-o grupa infernala.