Echipa Nationala

Tensiune in vestiarul nationalei. Razvan Marin a explodat dupa meciul cu Macedonia de Nord: “Sunt nervos si suparat”

Mijlocasul Razvan Marin s-a declarat nemultumit pentru ca a jucat putin in cele trei meciuri ale nationalei Romaniei din aceasta luna septembrie.

“Cred ca se putea mai mult. Sunt suparat si pentru rezultat, si ca am jucat putin in aceste meciuri.

“Nu mi-a spus nimeni nimic. Acum sunt destul de nervos si suparat dupa meci. Vreau sa ma intorc la echipa mea de club, sa joc pe pozitia unde dau cel mai bun randament si vom vedea.

“Nu se pune problema sa renunt la nationala. Sunt inca tanar”, a declarat Razvan Marin la Protv.

Razvan Marin a evoluat 14 minute cu Islanda, 90 de minute cu Liechtenstein si 27 de minute cu Macedonia de Nord.

Debutat de Christoph Daum la nationala in 2016 pe cand avea 20 de ani si 4 luni si 15 zile, Razvan Marin a adunat 32 de selectii si a marcat doua goluri.

Romania a remizat in deplasare cu Macedonia de Nord, scor 0-0, in al saselea meci din Grupa J a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2022.

Un rezultat care ne pastreaza pe locul al treilea in clasament la un punct in spatele Armeniei.

Pentru Romania urmeaza o deplasare de foc in Germania, apoi doua meciuri pe teren propriu, in Ghencea, cu Armenia si Islanda, urmand a incheia campania in Liechtenstein.