Echipa Nationala

Stanciu, istovit dupa efortul depus in meciul cu Germania. Abia si-a tinut ochii deschisi la interviu

Nicolae Stanciu a ratat una dintre ocaziile Romaniei in meciul cu Germania (0-1), iar la interviul acordat la finalul partidei a aratat stors de energie dupa efortul depus pe teren.

“Cred ca in repriza a doua am aratat mai bine si am avut ocazii clare. Nu stiu daca am multumit pe toata lumea, pentru ca nici noi nu suntem multumiti ca am pierdut. Sunt favoriti, sunt echipa cea mai puternica, dar spre finalul meciului am jucat de la egal la egal cu ei. Trebuie sa ne castigam celelalte meciuri din grupa, sa batem in Armenia.

“Am aratat altfel in ultimele zece minute. Am incercat sa dam totul, sa facem pressing super avansat si sa egalam.

“Imi pare rau de ocazia ratata. M-am concentrat sa iau fata fundasului si apoi sa trag la poarta.

“Nu stiu daca s-a simtit ca ei valoreaza aproape un miliard. Era normal ca ei sa controleze meciul sau sa aiba o posesie mai buna. Cred ca a fost un meci bun, dar Nita ne-a salvat de cateva ori. In repriza a doua chiar am simtit ca putem egala”, a spus Stanciu la Protv.