Echipa Nationala

Romania a remizat cu Arabia Saudita intr-un meci scoala la Mogosoaia

Sursă foto: FRF.ro

Echipele U23 ale Romaniei si Arabiei Saudite au terminat la egalitate, scor 1-1, sambata seara, intr-un meci disputat la Mogosoaia cu portile inchise.

Mirel Radoi a trimis in teren urmatoarea formula de echipa:

Aioani – Pașcanu, Ghiță, Grigore – Marin – Rațiu, Ciobanu, Florescu, Ștefan – Dobre, Ganea.

Un meci care s-a jucat fara prea multe menajamente, doar in prima repriza trei dintre tricolori fiind avertizati.

George Ganea a deschis scorul in minutul 17 dupa o recuperare a lui Ciobanu.

Aioani s-a opus golului la o reluare cu capul din sase metri, in minutul 23, dar n-a mai avut ce face zece minute mai tarziu dupa o centrare din dreapta.

In partea secunda ocaziile s-au rarit, iar pe final de meci Aioani a avut doua interventii prin care tricolorii olimpici au pastrat egalul de pe tabela.

Au mai jucat la noi Chindriș, Sîntean și Vali Gheorghe (54), Sefer, Dulca și Ion Gheorghe (61).

Cele doua echipe se vor reintalni zilele urmatoare pentru un al doilea meci test inaintea plecarii spre Japonia.