5
0
Romania

Asa am trait Spania - Romania

De la 21:45 am transmis live text in aceasta pagina ultimul meci al Romaniei in preliminariile EURO 2020.

23:36

Final de partida si calificari pentru Romania.

90'

Gol Oyarzabal!

Oyarzabal marcheaza golul cinci al Spaniei cu un sut din marginea careului.

71'

Lovitura libera pentru Romania. Sutul lui Ianis Hagi se duce in zidul spaniol si unul dintre jucatori are nevoie de ingrijiri medicale.

65'

Cicaldau intra in locul lui Marin.

56'

Mitrita intra in locul lui Coman.

54'

Rus patrunde spre poarta adversa ca un varf veritabil. La finalizare s-a vazut ca e totusi fundas.

46'

22:33

Pauza pe Wanda Metropolitano.

45'

Gol Rus (ag)!

Mai incasam un gol la devierea nefericita a lui Rus in propria poarta. Romania e KO!

43'

Gol Moreno!

Dubla reusita de Gerard Moreno. Este momentul dupa care Contra se aseaza pe banca. Apararea noastra practic nu exista.

33'

Gol Moreno!

Gerard Moreno inscrie cu o lovitura de cap din 13-14 metri. Tatarusanu se arunca tarziu doar pentru fotografi.

32'

Rus intervine prin alunecare si respinge in corner.

28'

Coman cade in careul spaniol si nu primeste nimic.

25'

Semnalizare tarzie pentru un offside la Puscas.

24'

Busquets il ia tare pe Ianis Hagi si obtine cartonasul galben.

22'

Benzar se resimte si ramane intins pe gazon. Imediat primeste ingrijiri medicale.

15'

Rus respinge in extremis sutul lui Moreno si pastram scorul de pe tabela.

13'

Inca o sansa de gol pentru Romania dupa faza de la coltul terenului. Reluare pe centrul portii din partea lui Rus.

12'

Puscas scapa singurul cu portarul dupa o eroare a spaniolilor in axul central si acesta rateaza singur cu portarul. Minge respinsa in corner.

8'

Gol Ruiz!

Spania deschide scorul prin Fabian Ruiz cu o reluare din sase metri. Doar opt minute am rezistat.

6'

Bara a Spaniei la sutul lui Cazorla. Dupa cum a inceput meciul ramane o chestiune de timp pana cand vom incasa primul gol.

5'

Spania inscrie prin Gaya cu o lovitura de cap, dar s-a fluierat fault in atac asupra lui Benzar. Si a fost!