2
Romania
Tucudean 69' Stanciu 48'

Asa am trait Serbia - Romania 2-2

Am transmis luni seara live text in aceasta pagina dupa ora 21:45 meciul Serbia - Romania din Liga Natiunilor.

23:40

Final de partida. Romania obtine un egal datator de sperante, dupa un meci in care ne-am luat la tranta cu o nationala prezenta la Cupa Mondiala.

90'

Romania termina meciul in jumatatea adversa.

90'

Tatarusanu blocheaza sutul lui Matic de la distanta. Intram in ultimul minut de joc.

90'

Final pe contre, cu atacuri furibunde de ambele parti. Romania arata determinare sa dea lovitura acum in prelungiri.

90'

Aducem din nou mingea in careul advers si obtinem lovitura de la colt. O faza creata de Marin si Chipciu.

90'

Meciul este prelungit cu 6 minute!

90'

Ratam prin Mitrita dupa o deposedare a lui Chipciu la centrul terenului. Intervine portarul sarb si se opune cu piciorului golului de 3-2 pentru Romania.

85'

Este randul lui Mitrovic sa-l serveasca la finalizare pe Prijovic. Sut peste poarta din pozitie iminenta de gol.

83'

Prijovic centreaza din stanga si Mitrovic reia cu capul pe langa poarta. Din nou pericol in careul nostru.

82'

Tucudean nu mai poate continua si in locul lui intra Keseru.

77'

Sarbii nu se multumesc cu egal si forteaza cu Prijovic in locul lui Ljajic.

72'

Primul offside al meciului la pasa lui Stanciu pentru Tucudean.

71'

Intra Matic de la Manchester United in locul lui Lukic.

70'

Romania joaca in viteza si aduce mingea in preajma careului advers. Stanciu suteaza peste poarta.

69'

Gol Tucudean!

Gol senzational marcat de Tucudean cu o deviere pe coltul scurt la mingea centrata de Stanciu din corner. Reluare decisiva din sase metri.

68'

Ocazie uriasa ratata de Stanciu. Sutul e deviat putin in afara portii, dar sarbii scapa in extremis.

63'

Gol Mitrovic!

Fabulos gol marcat de Mitrovic. Acesta protejeaza cu spatele la poarta, isi ridica mingea si finalizeaza cu sut in dreapta lui Tatarusanu. Un gol marcat in conditiile in care Tucudean era cazut in jumatatea noastra.

61'

Mitrita intra in locul lui Dragus.

60'

Replica sarbii prin sutul lui Mitrovic din afara careului. Mingea se duce peste poarta.

59'

Dragus ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

53'

Centrare in forta pentru Mitrovic si Balasa respinge in corner.

48'

Gol Stanciu!

Stanciu transforma cu sut in forta pe jos si Romania egaleaza scorul. Suntem in viata in acest meci si in aceasta competitie.

47'

Penalty obtinut de Chipciu in duel cu Kolarov. L-a pacalit mijlocasul nostru la o intoarcere in careul advers.

46'

Start de repriza secunda.

22:32

Pauza pe stadionul Partizan din Belgrad.

45'

Romania trece pe langa egalare la sutul lui Chipciu deviat in transversala. Terminam repriza in careul advers.

43'

Inca o incursiune a lui Tadic in flancul drept si sarbii obtin lovitura de la colt.

39'

Tadic il ridiculizeaza pe Bancu si centreaza periculos in fata portii. Avem noroc cu ratarea lui Maksimovic.

29'

Bancu depasit inca o data usor, dar centrarea lui Tadic ajunge in bratele lui Tatarusanu.

26'

Serbia deschide scorul prin Mitrovic, jucator care a reluat din cadere cu Bancu si Sapunaru langa el. Un balon pe care Tatarusanu il respinsese in fata.

23'

Din nou panica la poarta lui Tatarusanu. Centrare din stanga si Milinkovic-Savic reia cu capul pe langa poarta.

22'

Acelasi Dragus obtine primul corner al Romaniei in acest meci.

21'

Dragus se misca dezinvolt in jumatatea adversa si continua cu Stanciu. Acesta se dovedeste egoist si cauta sutul spre poarta. Sut in blocaj.

17'

Tatarusanu blocheaza centreaza lui Mitrovic din stanga. O faza rapida a sarbilor care ne-a surprins.

16'

Deja al patrulea corner pentru Serbia. Inca niciunul in dreptul Romaniei.

9'

Sarbii replica taios prin Mitrovic a carui lovitura de cap se duce in transversala.

7'

O noua sansa de gol pentru Romania. De aceasta data Tucudean se demarca in dreapta si suteaza in plasa laterala.

6'

Actiune rapida a Romaniei cu pasa lui Tucudean pentru Chipciu ajuns in careu. Finalizarea acestuia din cadere duce mingea pe langa poarta. Dragus astepta liber in centru.