1
2
Ucraina U19
Bondar 90' Safronov 83'

Asa am trait Romania U19 - Ucraina U19. Meciul decisiv pentru calificarea la Campionatul European

Nationala de juniori a Romaniei sub 19 ani a disputat, marti seara, echipa similara a Ucrainei in ultima partida din Turul de Elita. Romania avea nevoie de un egal pentru obtinerea calificarii la turneul final din Finlanda.

Romania are nevoie de un egal pentru calificarea la turneul final din Finlanda.

20:54

Final de partida, unul trist, in lacrimi pentru jucatorii Romaniei.

90'

Cartonas rosu !

Neciu este si el eliminat pentru un al doilea galben primit pentru un fault la centrul terenului.

90'

Gol Bondar!

Bondar, capitanul Ucrainei, marcheaza cu o reluare din prima la o centrare din dreapta.

90'

Cinci minute de prelungire. O enormitate in conditiile in care Romania nu mai trece mijlocul terenului.

90'

O noua interventie decisiva a lui Vlad la un sut pe jos din interiorul careului. Rezistam cu greu in acest final agonizant.

83'

Gol Safronov!

Egalare din partea Ucrainei pe fondul unei dominari accentuate. Safranov a trimis in forta printre o padure de picioare. Inca suntem calificati la acest 1-1.

77'

Gol Morutan!

Romania deschide scorul prin Morutan la o faza de contraatac. Mijlocasul nostru isi scoate tricoul in euforia golului si primeste al doilea galben fiind eliminat.

67'

Senzationala interventia lui Vlad la sutul din lovitura libera. O minge grea trimisa langa bara.

66'

Morutan faulteaza cu pretul unui galben la o faza limita pentru poarta Romaniei.

63'
Micovschi intra in locul lui Matan.
62'
Drogomir arunca mingea peste apararea adversa si Bondar ii ciupeste mingea lui Santean.

55'

Galben incasat de Sofronov pentru un fault asupra lui Baluta.
53'
O repriza secunda dominata de echipa Romaniei.
53'
Dragomir incearca poarta cu un sut de la distanta. Retine portarul.
52'
Lazar reia cu capul in bratele portarului in urma unui corner executat de Matan.
46'
45'

Finalul primei reprize. Un 0-0 care ne califica la Campionatul European.

45'

Kashchuk profita de o eroare in apararea noastra si rateaza deschiderea scorului. Vlad a respins in cornerul cu varful degetelor.

37'

Aparitie surprinzatoare a lui Kashchuk fara marcaj in fata portii. Mingea reluata de acesta cu capul trece pe langa poarta.

35'

Cea mai grea faza pentru apararea noastra in aceasta repriza. Interventia lui Dulca opreste incursiunea lui Khakhlov. Acesta ar fi ramas singur cu portarul.

30'

Neciu primeste cartonasul galben, primul al meciului.

22'

Screciu este depasit cu usurinta, dar apare Dulca si dubleaza excelent blocand o actiune periculoasa a Ucrainei.

18'

Centrare a lui Harut pentru Morutan, iese portarul Kucheruk si retine.

10'

Un prim sut al ucrainenilor spre poarta noastra. Vlad retine fara problema mingea trimisa de decarul Buletsa.

5'

Baluta prinde spatiul portii, dar e o minge care nu-i pune probleme portarului ucrainean.

4'

Lovitura libera pentru echipa Romaniei la 30 de metri de poarta adversa in pozitie centrala dupa un fault asupra lui Morutan.