2
0
Tara Galilor U21

Asa am trait Romania - Tara Galilor la tineret

Am transmis live text in aceasta pagina vineri seara de la ora 19:00 meciul dintre Romania si Tara Galilor din preliminariile Campionatului European sub 21 ani gazduit de Italia si San Marino in 2019.

20:54

Final de partida. Romania mai are nevoie de un egal cu Liechtenstein pentru obtinerea calificarii la Campionatul European.

90'

Oaida intra in locul lui Ianis Hagi. Aplauze la scena deschisa pentru fiul fostului mare international Gheorghe Hagi.

84'

Morrell trimite pe poarta noastra. Balon retinut fara emotii de Radu.

83'

Excelenta centrarea lui Ianis Hagi din stanga, dar Puscas nu prinde poarta cu o lovitura de cap.

79'

Sut incercat de Ianis Hagi. Mingea se loveste de un adversar.

77'

Centrare in fata portii si Evans reia cu capul peste poarta din cativa metri.

76'

Morutan intra in locul lui Man.

72'

Gol Puscas!

Gol senzational marcat de "italianul" Puscas dupa o patrundere personala.

66'

Puscas intra in locul lui Coman.

64'

Ocazie mare ratata de galezi prin Evans. Sut in bara dupa o patrundere in careul nostru.

58'

Baker primeste cartonasul galben, al doilea pentru galezi.

56'

Ivan scapa singur cu portarul si nu reuseste sa strecoare mingea in poarta. Uriasa ocazie.

55'

Gol Man!

Man deschide scorul cu o reluare din doi metri.

52'

Incredibila ocazie ratata de Ivan dupa ce-l depasise si pe portarul galez. Loveste gresit mingea cu tibia.

51'

Corner executat de Hagi si Pascanu reia cu capul peste poarta.

49'

Radu aproape de o gafa uriasa. Intervine decisiv Pascanu si iesim pe contraatac prin Ivan. Acesta in marginea careului advers, dar nu primeste nimic.

47'

Cedeaza nervii dupa o lovitura incasata de Ivan in careul advers. La o faza anterioara tricolorii cerusera penalty la un presupus hent.

46'

19:48

Pauza in meciul de la Cluj-Napoca.

42'

Centrare a lui Ianis Hagi si Rus reia cu capul peste poarta.

41'

Morrell incaseaza primul cartonas galben al meciului.

37'

Ivan cade in careu dupa o pasa a lui Coman. Arbitrul slovac nici nu l-a bagat in seama pe Ivan.

33'

Centrare a lui Man in careul advers, dar uitam ca evoluam impotriva unor jucatori din fotbalul britanic.

25'

Ivan driblat de portarul Tarii Galilor. Mingea ramane totusi la noi.

22'

Nedelcu incearca poarta de la distanta. Mingea trece mult pe langa poarta.

20'

Patrunde a lui James pe stanga in careul nostru. Un sut usor deviat si ajuns in bratele lui Radu.

18'

Inca o sansa de gol pentru Romania la sutul lui Coman. De aceasta dat un sut mai in forta respins in fata de portarul advers. Creste presiunea tricolorilor.

16'

Coman apare din nou la finalizare, dar sutul acestuia e blocat. Doar corner pentru Romania.

13'

Ianis Hagi obtine cornerul dupa o patrundere in dreapta.

9'

Minge in careu pentru Coman, acesta reia spre poarta si o face slab in bratele portarului.

7'

Combinatie rapida intre Ivan si Man. Acesta din urma este usor impins si cade in careul galez. Nu se acorda nimic.

2'

Minge pierduta in jumatatea noastra, Harris patrunde spre careul lui Radu si este deposedat de Rus.

1'

A inceput meciul de la Cluj-Napoca.

19:00

Arbitru: Boris Marhefka (Slovacia). Asistenți: Tomáš Vorel (Slovacia), Andrej Hrmo (Slovacia).

18:59

România: 1. Radu – 2. Boboc, 18. Rus, 4. Pașcanu, 3. Ștefan – 16. Nedelcu, 17. Cicâldău – 8. Man, 10. Hagi, 7. Coman – 19. Ivan. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Căbuz – 6. Ghiță, 9. Pușcaș, 11. Petre, 13. Moruțan, 14. Oaidă, 20. Ciobanu

Țara Galilor: 1.Evans – 3. Norrington-Davies, 5.Cooper, 6.Poole-cpt, 2. Lewis – 7.James, 10. Broadhead, 4. Baker, 8. Morrell – 9. Harris, 11. Cullen. Selecționer: Rob Page
Rezerve: 12. Pilling – 13. Davies, 14. Babos, 15. Christie-Davies, 16. Burton, 17. C. Evans