1
0
Suedia

Asa am trait Romania - Suedia 1-0

De la 21:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul amical Romania - Suedia, partida asteptata cu sufletul la gura de o intreaga generatie.

23:25

Final de meci.

90'

Man scapa singur spre poarta si suteaza peste poarta. Ar fi marcat la debutul in nationala.

90'

Trei minute suplimentare aratate de la margine.

71'

Interventia meciului din partea lui Tatarusanu. Acesta se opune golului la reluarea lui Guidetti.

70'

Anton intra in locul lui Marin.

62'

Intra si Keseru in locul lui Tucudean.

61'

Grozav intra in locul lui Chipciu.

60'

Rotariu e in zi de sut si il pune la incercare pe portarul suedez cu un sut din lovitura libera.

57'

Gol Rotariu!

La prima atingere de balon noul intrat Rotariu deschide scorul cu un sut la coltul lung din pasa lui Stanciu.

54'

Sema preia in careul nostru de langa Manea si trimite periculos spre poarta.

53'

Mitrita iese din teren usor accidentat. In locul sau intra Rotariu.

50'

Thelin suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie statica in interiorul careului nostru.

49'

Se incing din nou spiritele in tribune, iar la peluza sud sunt aprinse mai multe torte.

48'

Marin paseaza gresit dupa o faza promitatoare a echipei Romaniei.

46'

S-a reluat meciul. Nicio modificare la pauza in cele doua formatii.

22:21

Se fluiera finalul primei reprize.

45'

Stanciu trimite in careu pentru Tucudean, acesta trimite pe langa poarta.

45'

Partida e reluata pentru ultimele secvente ale primului mitan.

45'

Fanii de la Peluza Sud, sustinatori ai echipei FCU Craiova din Liga a 4-a, contribuie si ei la moment cu petarde aruncate in teren. Meciul este intrerupt de arbitrul israelian.

44'

Incidente aparute la tribuna a 2-a intre doua grupuri rivale de suporteri.

33'

Acelasi Mitrita suteaza mult peste poarta si putem nota prima jumatate de ocazie la poarta Suediei.

32'

Mitrita patrunde cu mingea la picior si obtine lovitura libera intr-o pozitie favorabila.

26'

Mitrita suteaza pe langa poarta. Este primul sut spre poarta al Romaniei in acest meci.

15'

Primul corner pentru Romania la patrunderea lui Stanciu. A intervenit Larsson.

14'

Din nou panica in careul nostru. Minge ajunge la Sema si sutul acestuia e deviat de Pintilii in corner.

12'

Fransson rateaza deschiderea scorului cu un sut din 14 metri. Mingea se duce peste poarta.

11'

Preluare spectaculoasa a lui Mitrita si patrundere pe zona centrala. Este in cele din urma deposedat.

7'

Deja al doilea corner pentru suedezi. Se incing spiritele in tribune intre cele doua grupuri rivale de suporteri din Craiova.

5'

Pana la urma Grigore a revenit in teren si continua meciul. Un inceput mai bun de partida pentru Suedia.

2'

Grigore face semn ca nu mai poate continua si face semn pentru schimbare dupa o intrare prin alunecare.

1'

Start de meci la Craiova. Tribunele sunt pe jumatate pline.

21:30

Inaintea partidei este tinut un minut de reculegere in memoria lui Nicolae Tilihoi, fosta glorie a Craiovei Maxima, decedat la varsta de 61 ani.