2
Spania
Ramos 29'

Asa am trait Romania - Spania

De la 21:45 am transmis live text de la Arena Nationala meciul Romania - Spania din preliminariile EURO 2020.

23:40

Final de partida. Rar se intampla ca spectatorul roman sa aplaude la infrangere. Se intampla acum !

90'

Ocazie monumentala la capul lui Chiriches. Portarul Kepa a scos incredibil un gol ca si facut!

90'

Ce ocazie!!! A fost o schema a lui Ianis la o lovitura libera obtinuta tot de el. Minge pe jos pentru aparitia lui Puscas. Sut pe scurt blocat de Kepa.

90'

4 minute de prelungire!

87'

Nu reusim sa le luam mingea spaniolilor care evolueaza in noua jucatori de camp. Incredibil!

86'

Spaniolii trag rusinos de timp pentru o fosta campioana mondiala.

84'

Hermoso, un fundas, intra in locul lui Alcacer.

81'

Sutul lui Ianis Hagi din lovitura libera la 17 metri de poarta se duce in zid.

78'

Puscas scapa singur spre poarta si este faultat in careu. Rosu !!!

76'

Pablo Sarabia in locul lui Ceballos.

75'

Saul Niguez vede cartonas pentru o talba aspra lui Benzar.

71'

Schimbam si noi cu Maxim (10 pe tricou) in locul lui Deac.

70'

Alcacer suteaza slab pe langa poarta noastra. Intra Oyarzabal in locul lui Rodrigo la spanioli.

65'

Cap al lui Grigore, mingea se duce pe langa poarta.

64'

Sprint al lui Andone in stanga si obtinem cornerul. Asa da, ne-am luat la tranta cu uriasa Spanie si jucam un fotbal care insufleteste tribunele.

63'

Ianis Hagi intra in locul lui Stanciu. Tribunele erup "Hagi, Hagi".

61'

Imediat dupa gol doi spectatori din peluza ultrasilor romani patrund pe teren. Unul e capturat imediat, dar al doilea are timp de un tur al stadionului pana se loveste de un zid uman.

59'

Gol Andone!

GOOOOOOL Florin Andone din centrarea lui Puscas. Lovitura decisiva de cap a atacantului de la Galatasaray.

56'

Fabian Ruiz il scoate la pensie pe Chiriches cu o patrundere in flancul drept. Strange acolo Marin si respingem in extremis.

55'

Keseru ii lasa locul in teren lui Florin Andone, jucator primit cu aplauze si sperante de catre fani.

53'

Fabian Ruiz trimite putin pe langa poarta noastra.

53'

Navas nu prinde poarta cu un sut din marginea careului. Doar suporterii de la Uniti sub Tricolor continua sa cante.

52'

Un gol care a facut liniste in tribune. Publicul este dezamagit, iar echipa Romaniei n-are reactie pe teren. Spania continua sa dicteze ritmul, dar la ce ne asteptam?

47'

Gol Alcacer!

Incredibil! Primim gol in minutul 46 si 23 de secunde dupa o faza prelungita de atac a spaniolilor. Paco Alcacer e servit in fata portii si indeplineste o simpla formalitate pentru 0-2!

46'

Start de repriza secunda.

22:34

Pauza pe Arena Nationala. O prima repriza in care am fost dominati categoric si, daca meritam sa primim gol, cu siguranta nu ar fi trebuit sa fie unul din penalty. Tatarusanu ne-a salvat in mai multe faze limita, iar Romania n-a avut niciun sut pe spatiul portii.

45'

Al 7-lea corner pentru Spania cand am intrat in prelungirile primei reprize.

45'

Chipciu si Bordeianu se incalzesc de zor pe margine. Unul dintre ei ar putea intra la pauza.

39'

Corner

Recuperam la cornere cu trei lovituri de la colt la rand.

37'

Centrarea a lui Rodrigo din dreapta pentru Paco Alcacer in gura portii si Tatarusanu ne salveaza o data in plus.

36'

Este momentul ca ultrasii romani sa injure FRF. Se intampla la fiecare meci.

29'

Gol Ramos!

Spania deschide scorul prin Sergio Ramos din lovitura de la 11 metri. Acesta s-a dus sa se bucure provocator in dreptul suporterilor romani. Aytekin ii acorda cartonas galben pentru asta!!!

27'

Aytekin fluiera lovitura de la 11 metri pentru Spania la intrarea lui Nedelcearu asupra lui Ceballos. A fost si nu prea, insa arbitrul are acoperire regulamentara existand acolo un picior pus in fata jucatorului spaniol.
Niste pusti de la tribuna intai striga cat ii tin plamanii: "hotii, hotii". Rumoare in stadion!

25'

Centrare a lui Deac pentru Keseru in fata portii. Respinge de acolo "toreadorul" Sergio Ramos.

23'

Centrare a lui Navas care ajunge in bratele lui Tatarusanu. Dupa un inceput furibund, am reusit sa-i "adormim" pe spanioli.

21'

Puscas il pune la pamant pe Ramos, faza gustat de public. De altfel, fundasul de la Real Madrid a fost cel mai fluierat dintre spanioli in momentul in care au fost prezentate echipele de start.

19'

Centralul Aytekin se impiedica si cade in jumatatea noastra. Terenul i-a jucat si lui o festa. Apropo de teren, acesta rezista neasteptat de bine pana acum.

17'

Marin suteaza peste poarta. Am ratat o buna sansa de a modifica tabela.

16'

Puscas obtine lovitura libera la un duel cu Busquets. Peluza cere un gol "Hai da-le gol, Hai Romania da-le gol..."

15'

Saul Niguez il ataca din spate pe Marin si scapa fara galben.

13'

Minutul si ocazia la poarta noastra. Acum Alba apare la finalizare si Tatarusanu respinge cu piciorul in corner.

11'

Inca un corner pentru Spania, deja al treilea. Mingea ajunge la Ramos care trimite pe poarta din 6 metri. Scoate incredibil Tatarusanu!

10'

Primul sut al Romaniei spre poarta adversa vine din partea fundasului Chiriches. Mingea se duce mult in tribuna, dar publicul apreciaza indrazneala.

6'

Acelasi Paco Alcacer se demarca in careu si cauta coltul lung. Tatarusanu respinge salvator cu o mana in corner.

4'

Incursiune pe dreapta a lui Puscas care a centrat in fata portii. Balon respins de acolo de Llorente.

2'

Asa cum era de asteptat, Spania pune mingea joc si ne ia la mana, cum se spune. Reusim sa blocam si avem primul atac pozitional.

1'

O prima ocazie a Spaniei dupa doar 37 de secunde. Paco Alcacer a scapat singur cu Tatarusanu si portarul nostru a reusit sa blocheze in extremis.