1
0
Malta

Asa am trait Romania - Malta 1-0

De la ora 19:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Malta din preliminariile EURO 2020.

20:52

90'

4 minute de prelungire. Am ajuns sa ne uitam la ceas cu Malta.

88'

Malta inscrie dar un fanion ridicat de la margine ne salveaza de la dezastru.

85'

Stefan centreaza din stanga si Keseru reia slab peste poarta.

81'

Centrare a lui Stanciu din lovitura libera. Keseru reia slab cu capul spre poarta.

76'

Keseru intra in locul lui Puscas, ultima noastra schimbare.

76'

Stanciu suteaza pe langa poarta dupa o actiune rapida.

74'

Un nou atac taios al maltezilor. Farrugia trimite de la distanta, o minge fara probleme pentru Tatarusanu.

72'

Grozav intra in locul lui Ianis Hagi.

65'

A doua minge a maltezilor pe poarta. Sut de la distanta trimis de Gambin si respins de Tatarusanu peste poarta.

63'

Andone patrunde pe dreapta si obtine lovitura de la colt.

58'

Contraatac pentru Romania din care obtinem doar un corner.
Marin ii lasa locul lui Stanciu.

46'

Gol Puscas!

Romania deschide scorul prin Puscas. Lovitura de cap la coltul scurt dupa o centrare din corner. Un gol prin care ne mai vine inima la loc.

46'

19:48

Intram la cabine cu un 0-0 surprinzator. Maltezii au ratat si ei o mare ocazie la o faza de unu la unu cu Tatarusanu.

45'

Bordeianu trimite putin pe langa poarta. Un sut din afara careului.

45'

Centrare a lui Cicaldau si mingea cade pe transversala!

42'

Portarul maltez vede in sfarsit cartonas pentru trageri repetate de timp.

39'

Posesie de 63 la suta pentru Romania in primele 40 de minute.

38'

Bordeianu patrunde in careu si obtinem un nou corner.

35'

Marin ramane in pozitie favorabila la marginea careului, dar suteaza slab pe langa poarta.

28'

Apara Tatarusanu! Cea mai mare ocazie a maltezilor la un sut din sase metri al lui Corbolan.

27'

Cemtrare din corner, Bordeianu recentreaza pentru Puscas si lovitura de cap se duce pe langa poarta.

27'

Iesim pe contraatac prin Puscas, acesta scoate in dreapta pentru Ianis. Sutul lui Hagi este blocat de Bonello.

23'

Centrare a lui Ianis din corner si Andone reia cu capul peste poarta.

21'

Bonello se opune din nou golului la un sut din afara careului incercat de Marin.

14'

Andone scapa singur spre poarta inca o data si portarul maltez respinge in extremis cu piciorul.

11'

Romania inscrie prin Marin, insa golul este anulat pentru un offside la Andone.

10'

Andone rateaza singur cu portarul. Cea mai mare ocazie de pana acum a Romaniei. Excelenta si devierea lui Puscas.