3
0
Lituania

Asa am trait Romania - Lituania 3-0

Am transmis live text in aceasta pagina partida Romania - Lituania din Liga Natiunilor.

23:36

676'

Contra il cheama pe Ianis Hagi de la incalzire si vom avea un debut.

88'

Cartonas rosu !

Al doilea galben incasat de Novikovas si Lituania termina meciul in inferioritate numerica.

77'

Intrare extrem de dura asupra lui Deac. Mijlocasul de la CFR Cluj scapa, din fericire, fara vreo accidentare.

76'

Cea mai mare ocazie a Lituaniei la centrarea inselatoare trimisa de Petravičius.

73'

Stanciu ii lasa locul lui Cicaldau.

72'

Centrare a lui Benzar din dreapta si Puscas loveste mingea imprecis cu umarul.

68'

Ianis Hagi debuteaza in prima reprezentativa. Tanarul jucator intra in locul lui Keseru.

66'

Gol Stanciu!

Stanciu duce scorul la 3-0 cu o executie spectaculoasa din lovitura libera. Un sut pe coltul scurt care il surprinde pe poartarul lituanian.

64'

Chipciu ii lasa locul in teren lui Deac.

57'

Šetkus retine sutul lui Stanciu din interiorul careului fara preluare.

55'

Reluare cu capul a lui Keseru din centrarea lui Benzar. Minge pe centrul portii in bratele portarului lituanian.

48'

Gol Keseru!

Romania isi dubleaza avantajul prin Keseru, jucator care impinge in poarta o minge sutata in forta de Stanciu si pe care portarul lituanin a respins-o in fata.

46'

22:33

Pauza in meciul de la Ploiesti. Romania intra in avantaj minim la cabine.

45'

Ce cadou primeste Maxim de la un adversar, numai ca piciorul stang l-a tradat pe decarul Romaniei.

40'

Sut trimis de Novikovas din lovitura libera si mingea ocoleste poarta noastra. Putinii suporteri lituanieni se aud pentru prima data. Fanii oaspetilor au avut acces la meci, pentru romani portile au ramas inchise.

30'

Stanciu il intinde serios pe portarul lituanian cu un sut din afara careului.

25'

Bancu este avertizat pentru un o intrare intarziata din spate.

14'

Faza de toata frumusetea creata de Maxim. Sutul acestuia intalneste bara dupa o patrundere din partea stanga.

12'

Faza fixa a balticilor. Mingea e centrata in careu si Černych atinge mingea cu mana de langa Moti.

7'

Gol Puscas!

Romania trece in avantaj pe tabela prin reusita lui George Puscas. Jucatorul adus de la tineret inscrie cu un sut din 7-8 metri dupa o cascada de driblinguri ale lui Chipciu.

1'

Ocazie a Lituaniei dupa doar 20 de secunde. Centrare din dreapta si Sirgėdas reia imprecis cu capul pe langa.