1
Kazahstan
Turysbek 83'

Asa am trait Romania - Kazahstan 3-1

Fara nici cea mai mica speranta de a mai ajunge la Cupa Mondiala din Rusia, pentru nationala Romaniei partida impotriva Kazahstanului a reprezentat un nou inceput cu Cosmin Contra la debut pe banca primei reprezentative.

23:35

89'

Keseru rateaza de putin dubla cu o reluare spre coltul lung.

84'

Ganea suteaza in forta din lovitura libera, Pogatilov respinge in fata si Chipciu, neatent, rateaza reluarea spre poarta.

83'

Gol Turysbek!

Oaspetii marcheaza golul de onoare prin Turysbek cu o reluare de cap din 6 metri.

81'

Hoban suteaza pe poarta din centrarea lui Ionita de la coltul terenului.

79'

Ionita II intra in locul lui Budescu si bifeaza asadar debutul la echipa nationala. Budescu aplaudat la scena deschisa.

73'

Gol Keseru!

La prima actiune de poarta noul intrat Keseru inscrie pentru 3-0.

69'

Pintilii nu mai poate continua si se pregateste introducerea lui Hoban.

67'

Sut trimis de Schetkin blocat de Tatarusanu.

66'

Prima schimbare in echipa Romaniei: intra Keseru in locul lui Andone.

64'

Chipciu faulteaza in atac si va fi suspendat in meciul cu Danemarca de duminica seara.

62'

Centrare periculoasa a lui Budescu din lovitura libera. Respinge cu dificultate portarul Pogatilov.

55'

Budescu ii paseaza lui Grozav si sutul acestuia este blocat cu o mana de portarul advers. O faza rapida de atac a tricolorilor.

54'

Chipciu ajunge in extremis o minge la limita terenului, centreaza in careu de unde Grozav reia spectaculos pe langa poarta. Budescu era la randul sau pregatit pentru un voleu.

54'

Suyumbayev este avertizat pentru o intrare dura asupra lui Benzar chiar sub ochii lui Contra.

47'

Grozav cauta coltul lung cu o minge din marginea careului. Nu a lipsit mult sa inscrie noul decar al nationalei.

47'

Tatarusanu retine cu ceva emotii sutul lui Beysebekov.

46'

Start de repriza secunda.

22:31

Pauza in meciul de la Ploiesti.

45'

Prima repriza este prelungita cu un minut.

38'

Gol Budescu!

Budescu schimba partea si inscrie fara nicio emotie.

37'

Budescu inscrie cu un sut pe jos, dar arbitrul dispune repetarea loviturii.

36'

PENALTY obtinut de Budescu dupa un dribling reusit in careul advers.

33'

Budescu se distreaza cu apararea adversa in partea stanga si inscrie cu un sut superb pe sub portar.

32'

Budescu repune periculos din corner, respinge Pogatilov. Mingea ramane in posesia alor nostri.

31'

Construim frumos pe flancul stang prin Budescu, Grozav si Andone care centreaza in fata portii. Corner pentru tricolori.

28'

Benzar centreaza in careu pentru reluarea lui Andone din prima. Mingea se duce peste poarta, dar pozitia a fost una dificila.

25'

Budescu il pune in cursa de finalizare pe Grozav, acesta preia in careu si suteaza peste poarta.

24'

Pintilii este primul tricolor avertizat.

23'

Minge buna pe care Budescu o trimite spre Andone, insa se fluiera un hent la atacantul nostru.

22'

Chipciu rateaza a doua ocazie a meciului. De aceasta data a reluat cu capul pe langa poarta, fara marcaj din opt metri, la o centrare a lui Grozav, noul decar al nationalei.

19'

Budescu centreaza in 6 metri, iar Andone si Chiriches sunt foarte aproape de o reluare spre poarta.

18'

Incredibila ratarea lui Chipciu singur cu portarul dupa un triunghiu de pase la care au mai participat Benzar si Andone. Doar corner pentru Romania.

15'

Benzar rateaza interventia si Nurgaliyev trimite spre poarta noastra.

14'

Beysebekov surprins in pozitie afara din joc.

13'

Acelasi Ganea intervine decisiv si respinge in afara terenului o minge care il cauta pe un kazah.

11'

O prima actiune pentru Romnia si in flancul stang cu Ganea in prim plan. Mingea trimisa de Grozav pentru acesta a ajuns in bratele portarului.

9'

Kuat, capitanul oaspetilor, vede primul cartonas galben al meciului.

7'

Chipciu trimite prea tarziu in dreapta pentru urcarea lui Benzar. Mingea iese in afara terenului si irosim o sansa care se anunta promitatoare.

5'

Nurgaliyev suteaza direct pe poarta. Prinde Tatarusanu fara nicio emotie.

4'

Lovitura libera a oaspetilor in preajma careului nostru. Un prim moment delicat pentru poarta lui Tatarusanu.