1
0
Finlanda

Asa am trait Romania - Finlanda in Liga Natiunilor

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Finlanda (21:45), a treia partida a tricolorilor in Liga Natiunilor. Pana acum n-am obtinut niciun punct si n-am marcat niciun gol.

23:43

Fluier final. Romania obtine prima victorie in actuala campanie de Liga Natiunilor. Este si prima victorie din mandatul lui Edward Iordanescu.

89'

Se joaca pe contre. Bancu urca din nou in atac si suteaza violent in bara transversala dintr-un unghi imposibil.

87'

Incredibila ocazie ratata de Pohjanpalo singur cu Nita dupa o noua faza de contraatac cu mingea centrata din flancul drept.

84'

Mihaila patrunde pe contraatac si cauta coltul scurt. Minge respinsa de Joronen in corner.

82'

Kamara intoarce mingea in careu pentru Lod si avem din nou sansa. Sutul acestuia se duce peste poarta.

76'

O noua sansa de gol ratata de Puscas. Lovitura de cap peste poarta.

74'

Sorescu se arunca spre poarta adversa si obtine lovitura libera.

67'

Razvan Marin si Alexandru Cretu intra la noi.

62'

Mingea ajunge in careu la Puscas, dar sutul acestuia e respins de portar. Nici nu a avut forta pentru a pune mai multe probleme.

61'

Lod suteaza peste poarta. Finlanda ne domina in aceasta repriza secunda.

61'

Puscas se alege cu un galben dupa o intrare asupra lui Ivanov.

54'

Olaru ia o faza pe cont propriu si suteaza in blocajul unui adversar.

54'

Hanca intra in locul lui Octavian Popescu.

51'

Nita are o parada de zile mari la reluarea lui Pohjanpalo. O faza de unu contra unu la capatul unui contraatac care ne-a prins descoperiti total.

50'

Super interventie a lui Olaru asupra lui Kamara la centrul terenului. Oaspetii se lansau pe contraatac dupa o minge venita de la Burca.

46'

Un prim semnal de alarma la poarta noastra. Pohjanpalo trage peste poarta din interiorul careului.

46'

A inceput repriza a doua.

22:38

Pauza in Giulesti. 1-0 pentru Romania.

45'

Asediu la poarta finlandezilor. Trei suturi consecutive toate in blocaj.

45'

Patru minute de prelungire pentru prima repriza din Giulesti.

44'

Puscas ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

41'

Sorescu patrunde pe dreapta si centreaza in fata portii. Blocheaza portarul Joronen.

38'

Kamara suteaza pe langa poarta de la peste 30 de metri.

34'

Lod trage din interiorul careului direct in bratele lui Nita.

30'

Gol Bancu!

Puscas patrunde in careu si centreaza decisiv pentru finalizarea lui Bancu. Un gol marcat cu capul de fundasul stanga.

24'

Doua torte aterizeaza pe teren. Suporterii scandeaza impotriva FRF. Arbitrul opreste pentru moment jocul.

16'

Penalty ratat de Puscas. Sut pe centrul portii blocat de portar, apoi pe urmarire Marius Marin n-a obtinut decat un corner.

15'

Lovitura de la 11 metri pentru Romania obtinuta de Olaru la o centrare inalta.

14'

Cicaldau reia cu capul in bara transversala.

9'

Sut al lui Sorescu prins de portarul advers.

7'

Octavian Popescu incearca sutul la poarta. Mingea se duce alaturi.

6'

Primul cartonas galben al meciului e primit de Alho de la oaspeti.

4'

Finlanda obtine primul corner al meciului dupa sutul lui Pukki deviat de Ratiu.

3'

Primul corner al meciului apartine Finlandei la sutul lui Pukki deviat.

1'

Puscas trage pe langa poarta.

1'

Tricolorii au avut lovitura de incepere. Aducem deja mingea in careul advers dupa 20 de secunde.