1
Feroe
Davidsen 40'

Asa am trait Romania - Feroe 4-1 in preliminariile EURO 2020

Romania a cautat si obtinut, marti seara, prima victorie in preliminariile EURO 2020.

23:38

79'

Stanciu incearca voleul din afara careului. Mingea trece pe langa poarta. Dupa aceasta faza Stanciu ii lasa locul lui Man, care debuteaza astfel la prima reprezentativa.

77'

Sut pe poarta trimis de Marin dupa o frumoasa faza colectiva a tricolorilor.

69'

Cicaldau intra in locul lui Keseru.

63'

Gol Puscas!

Lovitura fulgeratoare din partea lui Puscas, tanarul venit de la Palermo trimitand spectaculos din afara careului. Faza creata de incursiunea lui Chipciu.

62'

Sut in forta trimis de Ianis Hagi din afara careului. Respinge Nielsen in afara terenului.

54'

Interventie decisiva a lui Tatarusanu la un sut din interiorul careului. Aproape de golul doi feroezii.

51'

Ratare uriasa a lui Ianis Hagi. Singur in sase metri nu nimereste poarta si isi pune mainile in cap. O faza creata de Puscas in flancul drept.

49'

Sut din afara careului incercat de Stanciu. Mingea se ducea in poarta fara interventia portarului Nielsen.

46'

Se reia jocul. Ianis Hagi trimis in teren din debutul partii secunde.

22:34

Pauza pe arena Dr.Constantin Radulescu din Cluj.

45'

Fostul dinamovist Bartalsstovu ajunge fara marcaj in careul nostru, dar rateaza complet centrarea.

45'

Trei minute suplimentare pentru aceasta repriza.

45'

Stanciu pentru Puscas, dar fanionul e ridicat pentru offside.

40'

Gol Davidsen!

Feroe reduce din diferenta prin Davidsen de la punctul cu var. Tatarusanu s-a aruncat bine, dar lovitura a fost executata perfect.

39'

Lovitura de la 11 metri pentru Feroe si un galben incasat de Moti. Nimeni nu intelege nimic. A fost acolo o tragere a unui adversar.

38'

Centrare din corner si Tatarusanu scapa mingea din maini. Bancu are si el o interventie nefericita. Scapam pana la urma cu bine.

34'

Gol Keseru!

Continua forcingul tricolorilor si Keseru marcheaza inca o data pentru golul trei in doua meciuri.

31'

Intre timp a deschis scorul si Spania cu Malta dupa o jumatate de ora. Gol Morata!

29'

Gol Keseru!

Romania se distanteaza pe tabela dupa reusita lui Keseru din sase metri. Un sut in forta la coltul scurt dupa o deviere norocoasa.

28'

Acelasi Deac centreaza in fata portii si obtinem lovitura de la colt.

26'

Gol Deac!

Romania deschide scorul prin Deac, jucator care marcheaza cu un sut din interiorul careului. Pasa de gol i-a apartinut lui Stanciu.

26'

Bancu centreaza in careu pentru Keseru, dar acesta e tinut in marcaj de un jucato de 190 cm!

21'

Un nou atac al feroezilor cu minge adusa in careul nostru. Romania n-a avut inca nicio ocazie. Doar un sut slab pe langa poarta.

16'

Stanciu este avertizat pentru un fault in atac.

11'

Centrare din dreapta si feroezii ameninta poarta noastra cu o lovitura de cap. Corner pentru oaspeti.