1
0
Danemarca U20

Asa am trait Romania - Danemarca amical la tineret

Nationala de tineret a Romaniei a disputat, luni seara, de la ora 19:00, al doilea meci de pregatire din cadrul cantonamentul programat in Spania.

21:02

86'

Sansa mare de 2-0 pentru Romania. Fulop nu a controlat cum trebuie balonul in careu la o minge inalta.

77'

Coman ia o faza pe cont propriu si cauta coltul scurt. Respinge in corner portarul danez.

73'

Corner pentru Romania la sutul lui Casap deviat in afara terenului.

65'

Fulop cade in careul advers, dar nici de aceasta data arbitrul spaniol nu acorda penalty.

49'

Pascanu cade in careul advers si se putea acorda lovitura de la 11 metri.

46'

20:00

Romania intra in avantaj la cabine.

42'

Gol Dragus!

Deschidere spectaculoasa de scor. Dragus inscrie cu un sut la vinclu din afara careului.

40'

Atac periculos al danezilor in superioritate numerica. Sut in blocaj.

27'

Pascanu reia cu capul pe langa poarta si notam o noua ocazie.

27'

Prima ocazie a meciului ii apartine lui Nedelcu. Sut de la distanta respins in afara terenului de portarul danez Jensen.

27'

Centrare a lui Nedelcu din dreapta. Mingea isi schimba directia si ii da emotii portarului Jensen.

16'

Sut incercat de Olaru din marginea careului. Balonul ajunge in blocajul advers.

11'

Primul sut pe poarta noastra expediat de Laursen. Un inceput de partida echilibrat pana acum.