0
0
Danemarca

Asa am trait Romania - Danemarca 0-0

Duminica seara de la 21:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Danemarca din preliminariile Cupei Mondiale, Rusia 2018.

23:36

Fluier final si un 0-0 al neputintei pentru echipa noastra.

88'

Romania nu mai trece mijlocul terenului, cu amaraciune o spunem, dar numai sansa a facut sa nu luam gol in acest meci la cate ocazii au avut danezii in acest meci.

87'

Ocazie monumentala ratata de Jorgensen singur singurel cu toata poarta in fata din 2-3 metri.

86'

Cornelius il pacaleste pe Chiriches si obtine lovitura libera in marginea careului nostru. Un corner mai scurt.

85'

Ultima schimbare la noi: Ivan intra in locul lui Chipciu.

84'

INFO: Polonia preia din nou conducerea in Muntenegru, 2-1.

83'

Corner

Al patrulea corner pentru danezi in acest meci. Romania n-are niciunul!

82'

Ce ocazie rateaza Vestergaard cu capul din 8-9 metri. O faza care starneste din nou dezaprobarea publicului pentru modul in care a fost administrata de tricolori.

76'

Rotariu intra in locul lui Latovlevici.

72'

Inca un sut incercat de Marin. De aceasta data mingea se duce peste poarta.

68'

Sut incercat din prima de Marin, insa trimite pe centrul portii si nu-l poate surprinde pe Schmeichel.

64'

INFO: Muntenegru egaleaza cu Polonia pe teren propriu, 1-1.

62'

Keseru iese de pe teren nu inainte de a-i fi stricat o minge lui Benzar in fata portii. O evolutie dezamagitoare. Intra Alibec si este primit cu aplauze la scena deschisa.

61'

Chipciu porneste pe contraatac si scoate galbenul la Ankersen.

60'

Daum il cheama de la incalzire pe Alibec, decizie salutata de spectatorii aflati in spatele banii de rezerva.

58'

Chiriches ramane in teren si este aplaudat de intreg stadionul.

58'

Chiriches nu mai poate continua meciul si trebuie inlocuit.

56'

26.895 de spectatori anuntati oficial pe Cluj Arena in timp ce jocul este oprit pentru accidentarea lui Chiriches. Acestuia, cel mai probabil, i-a sarit umarul.

54'

Tatarusanu respinge cu emotii sutul din actiune trimis de Kvist. Echipa daneza este mai periculoasa in aceasta repriza.

50'

Jorgensen trimite pe langa poarta la o aruncare de la margine. Tosca n-a reusit sa respinga mingea din fata portii. Inca o sansa de gol ratata de danezi.

49'

Stanciu trimite peste zid si pe langa poarta.

48'

Lovitura libera obtinuta de Marin in preajma careului advers.

47'

Eriksen ne iarta inca o data cu un sut din zona punctului cu var de la 11 metri. Mingea l-a lovit in abdomen pe Chiriches si iese in corner.

46'

Incepe repriza secunda. Nicio modificare in echipa Romaniei.

22:47

Jorgensen intra in locul lui Kjaer la danezi.

22:33

Martin Atkinson fluiera finalul primei reprize.

45'

Cornelius vede primul galben al meciului pentru o intrare cu cotul asupra lui Sapunaru.

44'

Latovlevici greseste pasa pentru Stanciu si se aud primele semne de nemultumire din tribuna.

43'

Eriksen rateaza o imensa ocazie. Centrare din stanga, jucatorul danez este gasit liber fara om in marcaj si, din fericire pentru noi, Eriksen trimite peste poarta.

41'

Latovlevici isi incearca sutul de la distanta si mingea se duce mult peste poarta.

38'

Benzar trimite in fata portii si Stanciu ii strica mingea lui Keseru.

35'

Latovlevici centreaza in fata portii pentru urcarea lui Stanciu. Acesta rateaza de putin intalnirea cu balonul.

33'

Chipciu il loveste cu cotul pe Kjaer in saritura. Arbitrul nu vede faza si jucatorul nostru scapa fara galben. Kjaer s-a ales cu arcada umflata.

30'

Schema danezilor a esuat lamentabil si vom avea repunerea din marginea terenului prin Benzar.

29'

Corner pentru danezi la o respingere in regim de siguranta din partea lui Benzar.

25'

Fabuloasa faza de atac a Romaniei. Sapunaru trimite o diagonala lunga pentru Benzar si acesta din prima centreaza in fata portii. Keseru rateaza de putin intalnirea cu balonul. A treia faza pe care o rateaza Keseru, jucator usor depasit de miza acestui meci.

21'

Minge in careu pentru Keseru, insa acesta nu reuseste sa reia pe poarta. Schmeichel iesire in intampinare.

20'

Eriksen trimite primul sut pe poarta Romaniei. O minge retinuta fara probleme de Tatarusanu.

18'

Keseru nu reuseste sa trimita cu latul din sase metri cu toata poarta in fata la centrarea lui Benzar. Uriasa ocazie ratata de Romania!

16'

Se centreaza pe 6 metri de unde respingem prin Keseru.

15'

Corner

Greseala lui Tosca de care Ankersen a profitat si a centrat in careu. Corner pentru danezi.

12'

Chipciu incearca o patrundere personala, dar isi prelungeste prea mult mingea si aceasta ajunge in bratele lui Schmeichel.

9'

Este pentru prima data cand tricolorii pun mingea jos pentru un atac pozitional.

7'

Lovitura libera pentru Danemarca. Mingea este trimisa in careul nostru, respingem prin Keseru.

6'

Atac promitator al Romaniei prin Benzar si mingea acestuia in banda dreapta. Centrarea lui Stanciu ajunge in careu la Marin, preluare pe piept si sut complet ratat.

4'

Primul sut pe poarta apartine Romaniei. Stanciu a intors pentru Marin in 20 de metri si acesta trimite in bratele lui Schmeichel.

3'

Pintilii opreste un atac al danezilor prin fault la centrul terenului si oaspetii raman in posesie.

1'

A inceput meciul de la Cluj.

0'

Danezii tin de minge si pana acum au avut o posesie superioara.

21:43

Cele doua echipe au iesit pe gazon si se intoneaza imnurile de stat. Primul cel al oaspetilor.