2
Chile
Valencia 19' Vargas 8'

Asa am trait Romania - Chile 3-2

Am transmis marti seara, live text in aceasta pagina dupa ora 21:00, meciul amical Romania - Chile.

22:52

Final de partida. Romania castiga meciul cu Chile cu revenire de la 0-2.

83'

Gol Baluta!

Baluta aduce Romania in avantaj cu un sut din interiorul careului. O minge sutata de Stanciu din afara careului si respinsa in fata de portarul chilian.

78'

Ivan scapa singur cu portarul la o pasa geniala oferita de Stanciu. Atacantul de la Craiova a intors doi jucatori adversi si a ratat lobul decisiv.

73'

Ce ocazie rateaza Grozav cu un sut din interiorul careului care se duce pe langa poarta. O faza frumoasa construita de nationala Romaniei pe flancul stang.

61'

Gol Stanciu!

Stanciu egaleaza cu un sut senzational din afara careului. De remarcat si pasa oferita de Ganea.

54'

Arturo Vidal este introdus pe teren la chilieni.

51'

Stancu rateaza egalarea cu un sut in plasa laterala dintr-un unghi dificil.

46'

Daum ii arunca in lupta pe Grozav si Ivan pentru aceasta repriza.

21:48

Pauza pe Cluj Arena.

44'

Stancu reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Benzar.

33'

Cartonas rosu !

Medel este eliminat cu rosu direct dupa o lovitura pe care i-o aplica lui Andone. Initial atacantul nostru l-a provocat pe fundasul chilian.

32'

Gol Stancu!

Stancu reduce din diferenta pentru Romania cu un sut superb din lovitura libera. Un cadou pe care "Motanul" si-l face la meciul 50 in nationala.

28'

Aranguiz ia cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Andone. Spiritele s-au incins la centrul terenului si Stanciu este si el avertizat.

27'

Stancu rateaza incredibil din sase metri dupa o centrare din dreapta.

22'

Alexis Sanchez scapa singur pe partea lui Benzar, dar Pantilimon pune piciorul si respinge.

20'

Hanca rateaza ocazia meciului pentru Romania singur cu portarul. Respinge Herrera in corner.

19'

Gol Valencia!

Valencia majoreaza avantajul sud-americanilor cu un sut printre picioarele lui Pantilimon.

13'

Andone reia din voleu pe langa poarta dintr-o centrare a lui Stanciu din lovitura libera.

10'

Chile aproape de un nou gol. Alexis Sanchez incearca un lob din 16 metri si mingea se duce peste poarta.

8'

Gol Vargas!

Vargas deschide scorul cu un sut din afara careului. Chiriches se uita spectator, iar Pantilimon a plonjat dupa ce mingea ajunsese in poarta.

6'

Ganea incearca sutul de la distanta si mingea trece pe langa poarta. O faza apreciata de spectatori.

6'

Primul corner al meciului apartine tricolorilor. Marin centreaza in careu si Hanca deviaza spre poarta cu calcaiul.

4'

Marin trimite in dreapta pentru cursa lui Hanca. Balon interceptat de chilieni si Romania pierde posesia.

2'

O prima minge pentru Alexis in marginea careului nostru. Apare Chiriches si respinge balonul.

1'

Start de partida pe Cluj Arena. Primul fluier a fost precedat de un moment emotionant prilejuit de retragerea lui Sanmartean din nationala.

20:31

România: 1. Pantilimon - 2. Benzar, 6. Chiricheș, 3. Toșca, 21. Ganea - 8. Pintilii, 18. Marin - 20. Hanca, 23. Stanciu, 19. Stancu - 9. Andone.

Chile: 3. Herrera - 13. P. Diaz, 17. Medel., 3. Roco, 2. Mena - 20. Aranguiz, 21. M. Diaz, 14. Gutierrez - 19. Valencia, 11. Vargas, 7. Sanchez.