3
Belgia U21
Mbenza 58' Leya 54' Cools 35'

Asa am trait Romania - Belgia la tineret 3-3

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Belgia rezervat echipelor sub 21 de ani. Chiar daca este un amical, selectionerul Mirel Radoi priveste meciul ca pe unul oficial.

20:51

Iulian Calin pune capat meciului.

90'

Gol Ciobanu!

Ii sufocam pe belgieni in propriul careu si Ciobanu aduce egalarea cu un sut pe jos.

90'

Actiune rapida a Romaniei si Dobre suteaza in blocajul unui adversar. Tricolorii forteaza egalarea in prelungiri.

90'

Gol Olaru!

Olaru de la Gaz Metan Medias inscrie cu un sut spectaculos din afara careului.

73'

Un sut incercat de Coman fara succes.

58'

Gol Mbenza!

Dormim in ghete si Belgia marcheaza golul trei cu Mbenza.

55'

Sut spectaculos incercat de Stafan de la mare distanta. Mingea trece putin pe langa poarta.

54'

Gol Leya!

Belgia revine la conducere prin reusita lui Leya.

48'

Radu respinge peste bara sutul lui De Sart. Cornerul belgienilor ramane fara rezultat.

19:47

Arbitrul Iulian Calin trimite cele doua echipe la cabine pentru pauza.

45'

Gol Dragus!

Dragus restabileste egalitate cu un sut de la punctul cu var.

45'

Dragomir este faultat in careu de Mbenza si obtine lovitura de la 11 metri.

40'

Dragus suteaza slab, mingea ramane la ai nostri si Dragomir nu prinde poarta.

35'

Gol Cools!

Belgia deschide scorul prin fundasul dreapta Cools.

33'

Sansa de gol ratata de belgieni prin Heynen. Sut din interiorul careului in blocaj.

32'

Dragus obtine cornerul dupa o patrundere curajoasa in careul advers.

28'

Petre centreaza prin fata portii. Nimeni acolo pentru a relua decisiv.

25'

Dragomir suteaza peste poarta dupa o faza creata de Dragomir.

22'

Morutan incearca sutul cu pamantul, dar nu-i pune vreo problema portarului belgian.

18'

Centrare a lui Stefan din flancul stang si portarul belgian scapa mingea din maini. Din pacate nu reusim sa profitam si ramane 0-0 pe tabela.

9'

Centrare din dreapta care il cauta pe Adrian Petre. Intervine portarul belgian. Un inceput dominat teritorial de Romania.