3
Belarus
Bakhar 81' Kendysh 63'

Asa am trait Romania - Belarus 5-3

Nationala Romaniei a intalnit Belarus, miercuri seara, intr-un amical programat de la ora 19:00 pe arena Ilie Oana din Ploiesti.

20:50

83'

Lazar apara lovitura de la 11 metri executata de Yablonsky.

82'

Mitrea provoaca o lovitura de la 11 metri.

81'

Gol Bakhar!

Belarus reduce din diferenta prin Bakhar. Sut din interiorul careului.

76'

Bicfalvi, jucator intrat dupa pauza, suteaza cu stangul putin pe langa poarta.

72'

Blocheaza Lazar un contraatac taios al bielorusilor.

63'

Gol Kendysh!

Belarus marcheaza dupa o lovitura de la colt prin Kendysh.

61'

Singura minge pe poarta aparata de Lazar. Sutul lui Bakhar spre coltul scurt a fost blocata in corner de portarul nostru.

58'

Tanase si Man parasesc terenul impreuna. Intra Maxim si Baluta. Puscas ii lasa locul lui Alibec.

56'

Gol Nedelcearu!

Tanase suteaza din afara careului, portarul respinge in fata si Nedelcearu pe faza inscrie pentru 5-0.

46'

S-a reluat partida. A intrat Cristea in locul lui Tosca la noi.

19:49

Pauza la Ploiesti.

Din 8 octombrie 2016 Romania n-a mai marcat patru goluri in prima repriza a unui meci. S-a intamplat in victoria de la Erevan, 5-0 cu Armenia!

45'

Romania inscrie al patrulea gol in aceasta repriza. Puscas preia de la Nedelcearu si inscrie cu un sut din sase metri.

31'

Tanase centreaza in forta din corner, Mogos prelungeste cu capul spre bara a doua si Nedelcearu venit din spate reia in poarta pentru 3-0.

28'

Actiune a lui Man cu pasa in careu pentru Tanase. Acesta e blocat in momentul sutului.

21'

Tanase suteaza spre coltul scurt. Retine portarul advers in doi timpi.

21'

Gol Marin!

Romania isi dubleaza avantajul. Marin a transformat de la 11 metri cu un sut pe jos.

18'

Puscas obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Naumov. Galben pentru acesta.

17'

Nedelcearu intervine si blocheaza un contraatac al oaspetilor.

15'

Lazar retine o minge trimisa in fata portii.

11'

Gol Mitrea!

Deschidem scorul prin Mitrea chiar la debutul acestuia. Marin a centrat de la coltul terenului si Mitrea i-a luat prim planul portarului.

9'

Tanase obtine un nou corner pentru Romania.

8'

Centrare a lui Marin pentru Mogos. Reluarea cu capul este respinsa in corner. Al doilea consecutiv pentru Romania.

7'

Minge in careu pentru Man. Sutul golgeterului din Liga 1 este blocat in corner.

1'

A inceput meciul. Belarus a avut lovitura de debut.

18:57

Belarus

Chichkan - Polyakov, Naumov, Bordachev, Pechenin - Ebong, Maevskyi, Khachaturyan, Bakhar - Kendysh, Laptev.

18:36

Echipa de start a Romaniei:

16. Lazar – 5. Nedelcearu, 4. Mitrea, 3. Toșca – 13. Mogoș, 18. Marin(Cpt.), 8. Nistor, 11. C. Ganea – 20. Man, 9. Pușcaș, 19. Tănase.

12:36

Lotul convocat de Mirel Radoi pentru amicalul cu Belarus:

Portari: Ciprian Tătăruşanu (AC Milan/Italia, 72/0), David Lazar (Astra Giurgiu, 0/0), Cristian Bălgrădean (CFR Cluj, 1/0);

Fundaşi: Cristian Ganea (Aris Salonic, 5/0) Valentin Creţu (FCSB, 0/0), Vasile Mogoş (Chievo Verona/Italia, 1/0), Iulian Cristea (FCSB, 1/0), Bogdan Ţîru (Jagiellonia/Polonia, 2/0), Ionuţ Nedelcearu (AEK Atena/Grecia, 11/0), Alin Toşca (Gaziantep F.K./Turcia, 21/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 10/1), Mario Camora (CFR Cluj, 1/0), Bogdan Mitrea (Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0/0);

Mijlocaşi: Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 23/1), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 42/6), Alexandru Băluţă (Akademia Puskas/Ungaria, 5/1), Erik Bicfalvi (FC Ural/Rusia, 4/0), Dan Nistor (Universitatea Craiova, 4/0), Alexandru Albu (UTA Arad, 0/0), Dennis Man (FCSB, 4/1), Florin Tănase (FCSB, 3/0);

Atacanţi: George Puşcaş (Reading/Anglia, 19/7), Denis Alibec (Kayserispor/Turcia, 15/2).