1
0
Armenia

Asa am trait Romania - Armenia

Luni seara, de la 21:45, am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Armenia din Grupa J a preliminariilor pentru Cupa Mondiala Qatar 2022.

23:36

Final de partida. Invingem Armenia si urcam pe locul 2 in grupa. Sta doar in puterea noastra sa ajungem la barajul pentru Cupa Mondiala. Germania e calificata la turneul final.

90'

Corner obtinut de Mihaila. Tinem mingea departe de poarta noastra. Ultimele 2 minute.

90'

Interventie fabuloasa a lui Nita. A fost insa offside.

90'

4 minute de prelungire.

90'

Marin trage in zid, mingea ne revine si Nedelcu trimite pe langa poarta.

89'

Chiriches iese din aparare ca Gica Popescu pe vremuri. Obtine lovitura libera.

86'

Mihaila vede cartonasul galben si va fi suspendat la meciul cu Islanda din noiembrie.

85'

Retine Nita sutul lui Mkhitaryan din afara careului.

83'

Cicaldau, primul jucator avertizat de la noi.

82'

Mihaila in locul lui Hagi si Nedelcu in locul lui Stanciu.

81'

Stanciu paseaza la un adversar, dar avem sansa cu sutul lui Vardanyan peste poarta.

80'

Bancu ii da emotii lui Nita la un balon respins defectuos.

77'

Intre timp Germania a marcat golul de 2-0 in Macedonia de Nord. Stam doar la mana noastra pentru locul doi.

76'

Un mic sfat tinut pe margine de Radoi si Dica.

76'

Centrare a lui Marin pentru Hagi. Acesta din urma cade rau si acuza o accidentare.

74'

Stanciu patrunde in dribling si scoate maxim, lovitura libera si galben pentru Voskanyan.

71'

Ivan obtine galbenul pentru Maroyan.

70'

Sut din lovitura libera trimis de Hagi. Mingea e blocata de portarul Yurchenko.

68'

Stanciu obtine lovitura libera in marginea careului de 16 metri. Orsato arata cartonasul rosu unui om de pe banca armenilor.

66'

Manea in locul lui Ratiu.

65'

Spertsyan vede cartonasul galben pentru o intrare din spate asupra lui Hagi.

64'

Centrare in careul nostru si Mkhitaryan da pe langa minge.

62'

Morutan debuteaza la nationala. A intrat in locul lui Mitrita. A mai iesit Keseru, in locul sau intrand Ivan.

61'

Faza buna de atac pentru Romania cu Mitrita in prim plan. Acesta combina cu Bancu, insa armenii reusesc sa citeasca faza.

60'

Ianis Hagi trage la poarta. Retine Yurchenko. A fost primul nostru sut spre poarta. Pe margine sunt pregatiti Ivan si Morutan.

59'

Pierdem usor mingea in atac si armenii pornesc la contraatac. Revine Cicaldau si deposedeaza formidabil.

58'

Mkhitaryan apare nemarcat in fata portii si loveste gresit cu capul. Ne-a trecut glontul pe langa ureche. Radoi se agita pe margine. E nevoie de o schimbare.

55'

Nita retine capul lui Haroyan.

55'

Primul corner pentru Armenia la sutul lui Adamyan. Parca nu reusim sa ne dezmeticim dupa pauza.

53'

Germania deschide scorul in Macedonia de Nord si la aceste rezultate Romania e pe locul doi.

47'

Armenii sunt mult mai agresivi si deja ajung in careul nostru de mai multe ori decat o facusera in prima repriza.

46'

Nita iese si respinge cu piciorul din fata lui Adamyan, jucator intrat la pauza.

46'

13.576 de spectatori sunt prezenti pe stadionul Steaua la acest meci.

46'

A inceput repriza secunda.

22:32

Pauza pe arena din Ghencea. Romania conduce cu 1-0 dupa reusita lui Mitrita. Oaspetii au avut un singur sut spre poarta noastra.

39'

Yurchenko respinge in corner sutul lui Marin de la peste 30 de metri. Al saselea corner al Romaniei.

38'

Barseghyan vede primul galben al meciului.

34'

Portarul armean respinge in corner sutul lui Cicaldau. Suntem pe val in aceste momente.

33'

Mitrita scapa singur cu portarul din pasa lui Keseru. Apare Haroyan din spate si impinge mingea in corner.

32'

Sutul lui Marin este deviat in corner.

31'

Lovitura libera obtinuta de Mitrita. Balonul e confiscat de Stanciu.

29'

Cicaldau suteaza peste poarta.

28'

Ramanem in presiune si obtinem un nou corner.

26'

Gol Mitrita!

GOOOL Romania! Mitrita, cel mai scund jucator de pe teren, marcheaza cu capul dupa o centrare din corner.

25'

Keseru primeste cu spatele la poarta. Reuseste sa traga si obtine cornerul.

23'

Keseru obtine lovitura libera in jumatatea adversa. Jucam in stanga pentru Bancu a carui centrare ajunge in bratele portarului.

18'

Ramane 0-0 dupa primul corner al meciului. Avem posesie de aproape 80%.

17'

Obtinem cornerul la pasa lui Stanciu pentru Bancu.

17'

Ratiu centreaza in careu pentru Keseru. Acesta pierde prim planul cu fundasul din marcaj.

15'

Continuam sa tinem de minge in tentativa de a desface apararea armenilor. Pana acum oaspetii au trecut o singura data centrul terenulu cu mingea la picior.

11'

Minge trimisa de Stanciu in careu pentru Chiriches. Acesta scapa balonul afara. Armenii trag deja de timp cu portarul.