0
0
Romania

Asa am trait Macedonia de Nord - Romania

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Macedonia de Nord - Romania din preliminariile Cupei Mondiale 2022.

23:37

Final de partida. Nu reusim victoria si ramanem pe trei in clasament la un punct de locul doi ocupat de Armenia.

90'

Stanciu obtine lovitura libera in jumatatea adversa in ultimul dintre cele trei minute suplimentare.

90'

Minge in adancime spre poarta noastra. Iese Nita si retine balonul oferind siguranta.

73'

Nita intervine la sutul luI Bardi de la distanta.

72'

Razvan Marin suteaza din afara careului, portarul Dimitrievski respinge in fata si Cordea reia cu capul pe langa poarta. Ocazie monumentala, dar mai bine ca a fost offside. Am fi uitat greu aceasta faza.

70'

Cicaldau obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

65'

Stanciu incearca sutul de la distanta. Ramane 0-0.

64'

Dubla schimbare la noi: intra Razvan Marin in locul lui Nedelcu si Cordea in locul lui Markovic. Varf de atac trece Man.

62'

Elmas ajunge prea usor in careul nostru, dar din fericire pentru noi rateaza complet executia.

58'

Nita ne scoate din nou la sutul lui Bardi. Se incinge meciul.

58'

Irosim o buna sansa pe contraatac prin Stanciu si Man. Ultimul a trimis slab in bratele portarului.

53'

Ratiu urca in ofensiva, scoate mingea pentru Markovic, dar acesta nu prinde poarta cu un sut din 16 metri.

51'

Interventia meciului din partea lui Nita cu piciorul la sutul lui Elmas. Din nou depasit foarte usor Camora. Oare Radoi nu vede toate aceste gafe?!

49'

Zidul nostru se opune la sutul lui Bardi din lovitura libera.

47'

Nedelcu faulteaza din spate si nu va juca in meciul urmator, cel cu Germania din deplasare.

46'

Start de repriza secunda.

22:33

Spaniolul Matheu Lahoz pune capat primei reprize. Mirel Radoi are de lucru in pauza. Trebuie sa interpretam o alta partitura daca avem pretentia castigarii acestui meci.

45'

Man recupereaza in preajma careului advers. Continua cu Markovic si acesta e blocat in momentul sutului.

43'

Ne aparam destul de haotic in fata atacurilor tot mai insistente ale macedonenilor. Bardhi suteaza peste poarta din afara careului.

40'

Mingea centrata din corner cade in careul nostru si iese in afara terenului fara a fi atinsa de nimeni. Am avut sansa.

40'

Centrare din dreapta blocata de Camora.

38'

Staff-ul medical face semn ca Nedelcu e bine. Nu se pune problema de schimbare.

36'

Nedelcu ramane intins pe gazon. Acuza starea precara a terenului de la Skopje.

34'

Camora e depasit usor si Nita salveaza la sutul lui Elmas.

33'

Nita retine un balon trimis din interiorul careului de Curlinov.

30'

Stanciu suteaza mult peste poarta din lovitura libera.

29'

Hent comis de Curlinov la presingul facut de Stanciu. Lovitura libera pentru Romania la 25 de metri de poarta macedoneana.

26'

Centrare in careul nostru. Respinge Ratiu cu capul.

25'

Markovic primeste de la un adversar, dar paseaza gresit si faza se stinge.

22'

Contraatac al Romaniei dupa recuperarea lui Man. Acesta a continua cu Sorescu. Sut pe poarta respins de portarul Dimitrievski in corner.

15'

Chiriches trimite in corner. Faza fixa ramane fara rezultat. Iesim pe contraatac si Markovic alege varianta sutului de la distanta.

13'

Camora trimite prea usor in afara terenului si gazdele au posesia in jumatatea noastra. Tot el inchide faza cu o lovitura de cap in bratele lui Nita.

9'

Se resimte Kostadinov dupa o intrare prin alunecare in jumatatea noastra.

7'

Pierdem rapid posesia in jumatatea adversa dupa o aruncare de la margine a lui Camora.

1'

A inceput meciul cu Romania in posesie. Tricolorii evolueaza intr-un echipament complet albastru.

21:22

MACEDONIA DE NORD: 1. Dimitrievski – 13. S. Ristovski-cpt., 14. Velkovski, 6. Musliu, 8. Alioski – 20. Spirovski, 10. Bardi, 7. Elmas – 21. Kostadinov, 19. M. Ristovski, 11. Churlinov. Selecționer: Blagoja Milevski
Rezerve: 12. Iliev, 22. Siskovski – 2. Todoroski, 3. Ashkovski, 4. Ristevski, 5. Serafimov, 9. Trajkovski, 15. Atanasov, 16. Nikolov, 17. Avramovski, 18. Jahovic, 23. Miovski

ROMÂNIA: 1. Niță – 2. Rațiu, 6. Chiricheș-cpt., 5. Nedelcearu, 22. Camora – 23. Stanciu, 14. Nedelcu, 8. Cicâldău – 20. Man, 9. Markovic, 13. Sorescu. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Vlad – 3. Toșca, 4. Manea, 7. Cordea, 11. M. Marin, 17. Rus, 18. R. Marin, 19. Olaru, 21. Ghiță