1
Romania
Bicfalvi 81'

Asa am trait Irlanda de Nord - Romania 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina ultima partida a tricolorilor in Liga Natiunilor 2020. Meciul cu Irlanda de Nord s-a jucat la Belfast cu 1000 de spectatori in tribunele lui Windsor Park.

23:36

81'

Gol Bicfalvi!

Tanase centreaza in careu si Bicfalvi reia in poarta pentru 1-1.

76'

Tragem in sfarsit la poarta. Marin a trimis din afara careului, o minge respinsa peste bara de portarul nord-irlandez.

65'

Jocul Romaniei a scazut in aceasta parte secunda. Nu mai reusim pur si simplu sa tinem de minge.

62'

Ratam egalarea prin Cristea la o centrare din lovitura libera. L-a lovit practic mingea in crestetul capului.

60'

McNair suteaza in zid dintr-o lovitura libera.

55'

Gol Boyce!

Irlanda de Nord deschide scorul prin Boyce dupa o schema cu centrare la bara a doua. Tatarusanu din nou spectator, Cretu depasi de situatie.

46'

22:32

Pauza la Belfast.

43'

Boyce sare in spatele lui Tosca si reia cu capul pe langa poarta.

36'

Tanase preia in careu, dar rateaza complet sutul.

34'

Boyce reia din prima peste poarta.

33'

Tosca blocheaza o centrare din dreapta.

28'

Alibec cade in careu dupa un corner. Mingea apartine gazdelor. S-a dictat fault in atac.

8'

Man trimite pe poarta din interiorul careului. Primul sut al meciului.

1'

Lovitura libera pentru gazde din jumatatea noastra. Mingea e aruncata in careu si n-a lipsit mult ca Ballard sa marcheze.