1
Romania
Coman 80'

Asa am trait Danemarca - Romania la tineret. Debut de cosmar pentru tricolori!

Nationala de tineret a Romaniei, semifinalista la editia din acest an a Campionatului European, a inceput o noua aventura continentala de calificare la turneul final din 2021.

21:22

Final de meci.

90'

Coman rateaza lovitura de la 11 metri. Sut aparat de portarul dandez.

90'

Olaru l-a gasit ideal pe Ganea in careu si varful de la Viitorul il pacaleste pe portarul advers.

90'

11 METRI pentru Romania!!!

90'

Meciul a fost prelungit cu 4 minute.

83'

Un nou sut de la distanta incercat de Coman. Mingea e deviata in corner de Nelsson.

80'

Gol Coman!

Romania revine in meci prin golul marcat de Coman cu un sut de la distanta. O faza luata pe cont propriu de atacantul de la FCSB.

65'

Olsen trimite cu dreptul din afara careului si mingea loveste bara dintr-o deviere.

55'

Gol Olsen!

Danemarca isi dubleaza avantajul pe tabela prin acelasi Olsen.

46'

S-a reluat meciul de la Aalborg.

42'

Coman aproape de gol cu un sut din lovitura libera. Parada a portarului danez.

28'

Dima respinge de pe linia portii. Scapam in extremis de un gol ca si marcat la sutul lui Holsen.

24'

Acelasi Coman apare la finalizare si Christensen respinge de la coltul scurt.

24'

Patrundere a lui Coman si un sut pe poarta. Prima noastra sansa cu adevarat importanta dupa un inceput foarte slab.

20'

Prima noastra sansa de gol la sutul lui Petre peste poarta daneza.

16'

O noua situatie de gol la poarta noastra. Mingea trimisa de Holse intalneste bara.

14'

Sansa de 2-0 ratata de danezi prin Larsen. Minge pe care o blocheaza Aioani.

2'

Gol Olsen!

Danemarca deschide scorul dupa numai doua minute. Patrundere a lui Olsen in zona centrala si sut decisiv la poarta. Trei jucatori romani transformati in jaloane.