1
1
Romania

Asa am trait Danemarca - Romania 1-1

Romania si-a incheiat parcursul in preliminariile Cupei Mondiale in deplasare cu Danemarca, echipa aflata in cursa pentru turneul final. Am transmis in aceasta pagina meciul de la Copenhaga cu incepere de la ora 19:00.

20:52

Final de meci. Romania evita infrangerea si scoate in extremis egalul in Danemarca la ultimul meci din preliminariile Cupei Mondiale.

89'

Gol Deac!

Deac egaleaza pentru Romania cu o reluare din fata portii. O minge care a ajuns cu sansa la Deac dupa ratarea lui Tucudean.

83'

Tucudean intra in locul lui Baluta. Mutare prin care Contra forteaza o egalare in acest final de partida.

77'

O noua lovitura libera dintr-o pozitie favorabila pe care Stanciu o iroseste.

74'

Eroare comisa de Chiriches si scapam cu fata curata dintr-o faza limita.

73'

Stanciu trimite din lovitura libera peste poarta daneza.

66'

Bancu intra in locul lui Budescu. O modificare cu profil defensiv operata de Contra.

65'

Danemarca ramane in presiune si Tatarusanu respinge cu o mana centrarea lui Eriksen din lovitura libera.

63'

Cartonas rosu !

Ganea primeste al doilea galben pentru o piedica si este eliminat.

61'

Gol Eriksen!

Eriksen transforma lovitura de la 11 metri, desi Tatarusanu a intuit coltul.

58'

Penalty pentru Danemarca la faultul lui Ganea asupra lui Bendtner.

54'

Tatarusanu primeste cartonasul galben pentru ceea ce arbitrul considera a fi o tragere de timp.

53'

Fanion ridicat de la margine pentru un offside la pasa lui Eriksen pentru Poulsen.

50'

Budescu este al doilea jucator al Romaniei avertizat in acest meci.

46'

S-a reluat meciul. Nicio schimbare in cele doua garnituri.

19:47

Pauza pe Parken din Danemarca.

45'

Prima repriza este prelungita cu un minut.

41'

Budescu suteaza pe langa poarta si Romania rateaza cea mai importanta ocazie de pana acum.

40'

Lovitura libera pentru Romania in marginea careului advers la hentul comis de Poulsen.

38'

Danemarca inscrie prin Bendtner, insa golul este invalidat pentru un fanion ridicat de la margine pentru offside.

34'

Bendtner scapa singur spre poarta noastra la pasa lui Eriksen, dar avem noroc ca este atacantul gazdelor este lent si Hoban blocheaza in ultimul moment.

33'

Avem emotii la mingea centrata din corner, dar in cele din urma respingem balonul.

33'

Primul sut al danezilor pe poarta noastra, o minge pe centrul portii pe care Tatarusanu o respinge in corner.

30'

Centrare a lui Deac in careul danez, respinge Christensen.

29'

Sisto rateaza cea mai mare ocazie a danezilor dupa o cursa a lui Poulsen pe un flanc stang abandonat de Ganea. Mingea a ajuns la Sisto si acesta a trimis pe langa poarta.

27'

Andone se resimte dupa o lovitura in spate primita de la Poulsen in urma unui corner.

22'

Sansa buna ratata de Romania dupa cel mai consistent atac de pana acum. Stanciu si Budescu au dat incredibil pe langa minge.

20'

La aceste scoruri Danemarca nu are nicio sansa pentru a prinde locul intai in grupa. Ar trebui ca Muntenegru sa castige in Polonia si danezii sa ne invinga pe noi.

19'

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. Mingea este culeasa de Tatarusanu din mijlocul careului.

18'

Polonia conduce deja Muntenegru cu 2-0 in minutul 18.

17'

Statistica poseseiei dupa primul sfert de ora este 52%-48% in favoarea Danemarcei.

16'

Hoban incearca un lung de linie pentru Deac. Mingea este trimisa insa prea tare si iese in afara terenului.

12'

Baluta este primul jucator avertizat pentru faulturi repetate.

9'

Centrare in careul nostru, respinge Ganea. O prima faza mai periculoasa a danezilor dupa un inceput mai degraba echilibrat.

7'

S-a inscris deja in grupa noastra. Polonia conduce Muntenegru, cu 1-0.

6'

Budescu il deschide in dreapta pe Deac, insa mingea centrata de acesta spre Baluta si Andone depaseste suprafata de joc.

4'

Eriksen il faulteaza pe Stanciu in saritura. Romania aduce din nou mingea in jumatatea adversa, dar actiune se termina repede.

2'

Primul atac pozitional al tricolorilor. Ganea incearca o pasa pe latimea terenului spre cealalta extremitate. Mingea iese in afara suprafetei de joc. Ploua din ce in ce mai tare.

1'

Start de partida!

18:57

Vreme acoperita la Copenhaga. Ploua la ora meciului, insa terenul se prezinta in conditii decente.