1
0
Romania

Asa am trait Bosnia - Romania 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Bosnia/Hertegovina - Romania din Grupa 3B in Liga Natiunilor.

23:58

71'

Puscas reia cu capul peste poarta dupa o centrare din corner.

68'

Gol Prevljak!

De data aceasta nu mai scapam de gol si Bosnia are 1-0. Prevljak a pus latul in 6-7 metri la o minge respinsa in fata de Nita.

54'

Gazdele marcheaza prin fundasul Ahmedhodžić, dar golul este anulat pentru un fault in atac la Nita.

53'

Minge in careu pentru Maxim. Suteaza in blocajul unui adversar. Ramanem in posesie si R.Marin suteaza mult peste poarta.

46'

Start de repriza secunda.

22:51

Pauza la Zenica. 0-0 dupa primele 45 de minute.

45'

Bara transversala ii salveaza pe bosniaci la o faza care nu anunta nimic.

43'

Nita blocheaza sutul lui Dzeko. Sa recunoastem, un sut modest cu latul.

36'

Ratam incredibil inca o data.  Puscas da cu capul pe portar, mingea revine la Burca pe care il tradeaza finalizarea cu poarta in fata.

30'

Probleme la spate pentru Chiriches. Se ridica in cele din urma. Al 5-lea corner pentru gazde.

28'

Avem o noua actiune promitatoare. R.Marin a pasat in centrul careului pentru Cicaldau, care insa ajunge al doilea la minge.

19'

Cadou primit de Puscas, acesta ramane cu poarta goala dupa ce a depasit portarul, dar a tras slab si un aparator advers a respins in corner. Ce sansa ratam!

16'

Iesim pe contraatac prin Puscas dupa un corner al gazdelor. Acesta a continuat cu R.Marin care a tras pe langa poarta.

10'

La prima noastra actiune ofensive se fluiera fault in atac la Cicaldau.

5'

Neintelegere intre Chiriches si Nita. Aproape sa profite Gojak si sa ne dea gol.

4'

Lovitura libera pentru bosniaci la un fault comis de Burca. Reusim sa respingem. Pana acum n-am trecut centrul terenului.