Echipa Nationala

Infrangere cu Danemarca la tineret

Nationala de tineret sub 21 ani a Romaniei a pierdut, luni, meciul amical disputat cu Danemarca in cadrul stagiului de pregatire de la Marbella.

Tinerii tricolori au pierdut cu 2-0 si astfel parasesc cantonamentul spaniol cu doua infrangeri din tot atatea meciuri.

Danezii au deschis scorul in minutul 13 cu o lovitura de cap si au majorat scorul cu sase minute inaintea finalului la capatul unui contraatac scoala.

Ianis Hagi in prima repriza cu o minge peste poarta si Cicaldau in partea secunda cu un sut putin pe langa poarta au ratat cele mai mari ocazii ale Romaniei.

In prima partida, vineri, Romania cedase cu 1-5 in fata Rusiei.