0
0
Franta

Asa am trait Romania - Franta pentru un loc in semifinale

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Franta de la Campionatul European de tineret.

Trei scenarii pentru calificarea Romaniei in semifinale

23:54

Final de partida. ROMANIA s-a calificat in semifinalele Campionatului European!

90'

Patru minute ne mai despart de calificarea in semifinale.

82'

Petre intra in locul lui Puscas.

80'

Cea mai mare ocazie a meciului pentru Romania la centrarea lui Hagi si capul lui Rus deviat in corner.

72'

Dragomir intra in locul lui Olaru.

69'

Nedelcu vede cartonasul galben pentru o tinere in jumatatea noastra. Olaru este si el intins pe gazon.

68'

Ianis Hagi il lasa pe Puscas singur cu portarul, dar iese Bernardoni si respinge din picioarele atacantului nostru.

64'

E clar de acum ca ambele echipe joaca la trecerea timpului, acest 0-0 multumind atat Romania cat si Franta.

56'

Rus se resimte dupa o ciocnire la cap cu un adversar. Pe margine se pregateste sa intre Baluta.

54'

Sansa de gol ratata de francezi dupa un atac rapid in flancul drept. In cele din urma mingea se duce pe langa poarta.

52'

Manea vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Thuram.

22:49

Pauza la Cesena. Un scor de 0-0 care califica in semifinale ambele formatii, cu Romania pe primul loc.

43'

Radu retine mingea dupa o perioada indelunga de posesie a francezilor si iesim pe contraatac. Inca o decizie a bulgarului de la centru care starneste nervozitate in tribuna.

36'

Cativa suporteri romani aprind doua torte la tribuna a 2-a. Ceilalti spectatori reactioneaza cu ”rusine sa va fie”.

31'

Producem panica in careul francez prin Coman, insa acesta nu gaseste culoarul pentru sut si trimite lui Puscas in offside. Francezii sunt vulnerabili.

28'

Ianis Hagi scoate la marginea careului pentru Olaru. Sutul acestuia din prima se duce peste poarta. Cicaldau era liber in careu.

27'

Ianis Hagi cauta coltul lung, dar mingea trece pe langa poarta.

27'

Coman obtine lovitura libera in marginea careului advers.

22'

Manea intra periculos in careu, dar suteaza in blocajul unui adversar. Dupa un inceput dominat de francezi, ai nostri au echilibrat disputa.

19'

O faza clara de penalty. De neinteles de ce nu intervine nimeni din studioul VAR.

18'

Ianis Hagi trimite in careu pentru Cicaldau, care e trantit in careu. Bulgarul de la centru n-a auzit insa de VAR.

17'

Este randul lui Coman sa acuze o interventie dura a lui Amian.

15'

Reluare periculoasa a lui Nedelcu dupa un corner. Mingea iese putin in afara terenului.

15'

Rus vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Thuram.

11'

Prima faza periculoasa de atac pentru Romania. Mingea ajunge in careu la Coman si acesta este blocat in momentul sutului. Corner pentru Romania.

9'

Sarr intra tare asupra lui Olaru si este avertizat doar verbal.

6'

Un inceput mai bun de partida pentru Franta, echipa care domina centrul terenului. Ne aparam organizat.

5'

Doua cornere la rand pentru francezi, primul acordat complet aiurea.

1'

Ii luam tare pe francezi si Thuram se resimte in banda terenului.

1'

Franta a avut startul partidei. Atmosfera incredibila creata de suporterii romani.

22:00

ROMÂNIA: 1. Radu (c) – 6. Manea, 5. Nedelcearu, 18. Rus, 2. Boboc – 16. Nedelcu, 17. Cicâldău – 22. Olaru, 10. Hagi, 7. Coman – 9. Pușcaș. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Căbuz, 23. Vlad – 3. Ștefan, 4. Pașcanu, 8. Man, 11. Petre, 13. Grigore, 14. Dragomir, 15. Ghiță, 19. Ivan, 20. Ciobanu, 21. Băluță

FRANȚA: 23. Bernardorni – 2. Amian, 4. Konate, 5. Upamecano, 15. Sarr – 21. Ntcham, 6. Tousart-cpt, 10. Guendouzi, 20. Thouram – 11. Mateta, 12. Ikone. Selecționer: Sylvain Ripoll
Rezerve: 1. Larsonneur , 16. Prevot – 3. Ballo-Toure, 7. Del Castillo, 8. Aouar, 9. Dembele, 13. Dagba, 17. Niakhate, 18. Sissoko, 19. Caci, 22. Reine-Adelaide

Arbitru: Georgi Kabakov (BUL); Asistenți: Martin Margaritov (BUL) și Divan Valkov (BUL)

Al patrulea oficial: Bobby Madden (SCO)