Echipa Nationala

Dennis Man are de suferit dupa ciocnirea violenta cu portarul Irlandei de Nord

Sursă foto: facebook.com/FCSBofficial

In finalul primei reprize al meciului de la Voluntari dintre Romania si Irlanda de Nord la nivelul echipelor de tineret jucatorul Dennis Man a fost protagonistul unei faze care ne-a tinut cu respiratia taiata.

Mijlocasul nostru ofensiv a urmarit un balon trimis in adancime cand s-a ciocnit ca de un zid de portarul advers Hazard.

Man a ramas intins pe gazon si a avut nevoie de minute bune pentru a-si relua locul pe teren.

Portarul nord-irlandez a fost eliminat cu rosu direct, iar Romania a profitat dupa pauza de jucatorul in plus pe teren, impunandu-se in final cu 3-0.

Pentru Dennis Man insa vestile sunt cat se poate de rele.

Jucatorul legitimat la FCSB a fost diagnosticat cu fractura a pometelui si va lipsi aproape o luna de pe teren, anunta postul Pro x.

Dupa meci jucatorul nostru s-a simtit rau si a acuzat ameteli, la fel si portarul Hazard, acesta din urma fiind transportat la spital pentru investigatii suplimentare.

Man va rata meciurile de campionat cu Chindia, Hermannstadt si Sepsi, dupa ce abia revenise in urma unei accidentari.