Echipa Nationala

Cosmin Moti, incert pentru meciul Romania - Irlanda de Nord

Cosmin Moti s-a accidentat in meciul de marti seara din Liga Campionilor al lui Ludogoret si nu este clar daca va putea juca in ultimul meci al Romaniei din 2014 din preliminariile EURO 2016.

Moti s-a accidentat in prima repriza, in minutul 19, marti seara in Liga Campionilor, dupa un duel in careu cu unul dintre atacantii de la FC Basel.

Desi initial parea ca nu a patit numic, dupa cateva minute de la acel duel Moti s-a cerut afara si a fost inlocuit.

Dupa aceea, FC Basel a marcat de patru ori in poarta bulgarilor de la Ludogoret, cei care au eliminat-o pe Steaua din barajul Ligii Campionilor.

Moti este (sau cel putin era in mandatul lui Victor Piturca) un jucator de baza in echipa nationala de fotbal a Romaniei. Tricolorii joaca ultimul meci din 2014 in preliminariile EURO 2016 pe 14 noiembrie, cu liderul Irlanda de Nord.

O victorie in acest meci ar putea duce Romania pe locul 1 in Grupa F a preliminariilor EURO 2016. Partida are loc pe 14 noiembrie, de la ora 21:45, live text pe site-ul onlinesport.ro.