Cupa Romaniei

UTA – FCSB 2-2. Trei eliminati la bucuresteni in ultimele sapte minute!

Echipele UTA Arad si FCSB au remizat, scor 2-2, intr-o partida din Grupa B a Cupei Romaniei BETANO.

UTA a deschis scorul dupa doar opt minute prin reusita lui Pop. Sut din interiorul careului deviat in propria poarta de Boboc.

FCSB a egalat scorul dintr-o lovitura de la 11 metri dictata de centralul Cojocaru dupa interventia VAR.

Radaslavescu a adus-o pe FCSB in avantaj imediat dupa pauza printr-o executie spectaculoasa de la limita careului de 16 metri.

Meciul se indrepta spre o victorie a celor de la FCSB, insa din minutul 83 lucrurile au luat o intorsatura neasteptata.

Mai intai Bouhenna a fost eliminat pentru doua galbene la aceeasi faza. A fost intr-o prima faza avertizat pentru tragere de timp, dupa care a incasat al doilea galben pentru ironizarea arbitrului.

Cateva minute mai tarziu Radunovic a incasat si el al doilea galben pentru un fault asupra lui Dobrescu.

Octavian Popescu a fost al treilea jucator de la FCSB eliminat in minutele aditionale. O faza in urma careia UTA a restabilit egalitatea prin moldoveanul Postolachi.

Acesta a primit in careu de la Cascini si l-a invins pe Vlad fara probleme.