Cupa Romaniei

Surpriza in Cupa Romaniei. Gaz Metan, prima seminalista

Gaz Metan Medias a eliminat-o pe Astra Giurgiu, cu 1-0 (1-0), in primul sfert de finala al Cupei Romaniei.

Unicul gol al meciului disputat pe un teren inghetat dar decent a fost marcat de Rondon in prima repriza, minutul 28.

Atacantul gazdelor a urmarit mingea respinsa in fata de portarul Iliev si a trimis-o in poarta.

In repriza a doua Gaz Metan a ratat o lovitura de la 11 metri prin acelasi Rondon.

Anterior acestei mari oportunitati irosite cei de la Astra Giurgiu au trecut pe langa egalarea la sutul lui Urko Vera din afara careului. Mingea a cazut pe transversala portii lui Greab.

In minutul 22, la 0-0, Astra a ratat o mare ocazie prin Balaure, jucator a carui lovitura de cap a fost respinsa in extremis de portarul Greab.