Cupa Romaniei

Scene de cosmar la Dumbravita - CFR Cluj in Cupa Romaniei Betano

Sursă foto: captura digisport tv

Portarul echipei CSC Dumbravita a fost evacuat din stadion cu ambulanta celor de la SMURD.

Robert Miklos, portarul divizionarei secunde, a fost puternic tamponat de Mistrati de la CFR Cluj la o centrare in sase metri.

In urma fazei petrecute in minutul 36 portarul Miklos s-a prabusit inert pe teren spre groaza colegilor din apropiere.

Acestia au facut semne disperat pentru interventia echipei medicale.

Primii care au ajuns langa Miklos pentru a-i oferi ajutor de specialitate au fost chiar cei de la Dumbravita.

Cateva zeci de secunde mai tarziu in careul echipei timisorene si-a facut aparitia si ambulanta SMURD aflata la arena Dr.Constantin Radulescu.

Lui Miklos i-a fost montat cu cordon cervical inainte de a fi urcat in ambulanta pentru si a lua drumul celui mai apropiat spital in vederea stabilizarii si efectuarii unui control amanuntit.

Mistrati, celalalt protagonist al nefericitei ciocniri, a continuat partida.

CFR Cluj s-a impus in final, cu 5-0, dupa ce a deschis scorul prin Hoban, in minutul 50.

Al doilea gol a fost marcat de Malele, in minutul 81, pentru ca Birligea sa-si treaca in cont un hattrick in minutele 87, 90 şi 90+1.