Cupa Romaniei

Rapid, victorie la scor cu Dumbravita

Intr-un meci disputat pe arena Valentin Stanescu din Giulesti cu Rapid in postura de echipa vizitatoare, formatia giulesteana pregatita de Adrian Mutu a castigat primul meci din Grupa 3 in Cupa Romaniei Betano.

Rapid s-a impus cu 4-1 dupa ce formatia din Liga 2 a deschis scorul prin Toma Bodri, in minutul 13, dupa o recuperare a lui Martinov la centrul terenului.

Giulestenii au ratat incredibil egalarea la jumatatea reprizei prin Dugandzic. Acesta a reluat cu latul peste poarta din doar cativa metri.

In minutul 34, Rapid a egalat prin Albu cu o lovitura de cap din sase metri.

La sapte minute dupa pauza acelasi Albu majora avantajul Rapidului de asemenea cu o lovitura de cap dupa o centrare din lovitura libera.

Pentru al doilea meci la rand Xian Emmers si-a trecut numele pe lista marcatorilor, acesta punctand pentru 3-1 cu un sut la coltul lung, in minutul 58.

Jakub Vojtus avea sa inchida tabela cu un sfert de ora inaintea finalului partidei cu latul la pasa lui Ionita.