Cupa Romaniei

Rapid merge fara probleme in 16-imi. Farul, FC Arges si Politehnica Timisoara eliminate!

Miercuri dupa-amiaza s-au disputat ultimele meciuri ale fazei turului 4 din Cupa Romaniei, ultima runda inaintea saisprezecimilor cand vor intra in competitie si echipele de Liga 1.

Rapid Bucuresti ajunge in 16-imi dupa o victorie categorica obtinuta pe teren propriu in fata celor de la Dunarea Calarasi, cu 3-0.

Au marcat pentru giulesteni Sefer (3), Mallo (11) si Cretu (82).

FC Arges a pierdut cu 2-1 in deplasare cu Flacara Horezu printr-un gol incasat in chiar minutul 90.

Cu acelasi scor a fost invinsa si Farul Constanta de CS Faurei, echipa la care Banel Nicolita a fost integralist si a centrat decisiv la golul victoriei marcat la zece minute dupa pauza.

Petrolul Ploiesti s-a impus cu 1-0 in deplasare cu Sportul Snagov. Saim a marcat unicul gol la opt minute dupa pauza.

U Cluj a obtinut victoria cu 2-1 la Santion in Judetul Bihor contra celor de la CSC Sanmartin. Taub a marcat golul calificarii Sepcilor Rosii in minutul 90+1 evitand intrarea in prelungiri.