Federatia Romana de Fotbal a anuntat programul meciurilor din turul 3 al Cupei Romaniei, faza a competitiei in care vor intra si echipe de Liga 2.
Marţi, 27 august 2019, şi miercuri, 28 august 2019, cu începere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României, anunta FRF pe site-ul oficial.
În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 16 iulie 2019, în această etapă au intrat în competiţie cele 30 de câştigătoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a competiţiei Liga 3, 11 echipe din actuala ediţie a competiţiei Liga 2, urmând a se disputa un total de 27 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.
Iată programul partidelor din această fază a competiţiei:
CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi
AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin