Cupa Romaniei

Prima surpriza in faza grupelor din Cupa Romaniei. Farul s-a impiedicat de o echipa de Liga 3

Farul Constanta, liderul la zi in prima liga, n-a reusit sa treaca in deplasare de CSM Alexandria, formatie din al treilea esalon.

Partida s-a incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce Farul a condus in doua randuri.

Torje a deschis scorul in minutul 8 din pasa lui Sali. Cu zece minute inaintea pauzei gazdele au egalat prin Stancu dintr-o lovitura libera.

Acelasi Torje a marcat golul doi pentru Farul, in minutul 59, de asemenea din pasa lui Enes Sali.

Cu cinci minute inaintea finalului gazdele din Alexandria au egalat prin Cioabla.

Partida a contat pentru Grupa C a Cupei Romaniei. O grupa din care mai fac parte CFR Cluj, Universitatea Cluj, Rapid si CSC Dumbravita.

Ultimele doua se intalnesc, marti, de la 18:15.