Cupa Romaniei

Poli Iasi o elimina pe CFR Cluj chiar in Gruia

Echipa din Copou s-a impus, cu 1-0, si furnizeaza cea mai mare surpriza de pana acum in saisprezecimile Cupei Romaniei.

Asa am trait Poli Iasi - CFR Cluj

Unicul gol al meciului disputat in Gruia cu Poli Iasi in postura de echipa gazda a fost marcat de Calcan cu un super sut aproape de vinclu in 64.

CFR Cluj a trecut cel mai aproape de egalare in minutul 76, cand mingea trimisa de Paun a lovit bara transversala.

In prima repriza cei de la CFR Cluj au acuzat cel putin doua lovituri de la 11 metri neacordate de arbitru.

Pana acum s-au calificat in optimi echipele Chindia Târgovişte, Universitatea Craiova, Turris Oltul Turnu Măgurele, Dunărea Călăraşi, ASU Politehnica Timişoara, FC Botoşani, Farul Constanţa, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Petrolul Ploieşti, Dinamo, Astra Giurgiu, Universitatea Cluj şi Gaz Metan Mediaş.

FCSB nu a mai jucat meciul cu Gloria Buzau din cauza numeroaselor cazuri de coronavirus aparute in tabara echipei din Liga 2.

Meciul a fost dat cu 3-0 la masa verde in favoarea ros-albastrilor.