Hermannstadt va disputa, miercuri, a doua finală de Cupa României din istorie.
Antrenorul Marius Măldărășanu a vorbit într-o conferință de presă despre meciul cu CFR Cluj de miercuri seara, ora 20:30.
”Crezând cu toții am ajuns să jucăm o finală și cred că am ajuns meritat. Vreau să jucăm cu sufletul și să dăm totul pentru a câștiga trofeul”, a spus Măldărășanu.
”Câștigând trofeul ar fi ceva extraordinar, o încununare a muncii băieților, a mea, a tuturor celor din club. Este foarte frumos să câștigi un trofeu, pentru oraș, pentru suporteri. Un trofeu e un trofeu pentru oricine. Am câștigat acest trofeu ca jucător și e normal să-mi doresc și ca antrenor”, a mai transmis antrenorul celor de la Hermannstadt.
Acesta a mai spus că a exersat loviturile de departajare: ”Este normal, se poate ajunge și într-o astfel de situație, trebuie să fim pregătiți”.
Hermannstadt are unele probleme, dar tot lotul este apt, după cum a spus Măldărășanu.
Finala Cupei României Betano va fi live text pe onlinesport.ro, miercuri seara, de la ora 20:30.